اتصالات لوله پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن


اتصالات لوله پلی اتیلن از جمله اجزا پر مصرف در صنایع است که سایز و توان تحمل فشار متفاوتی دارد و هر چه قطر و اندازه این اجزا بیشتر باشد قدرت تحمل فشار آن نیز بیشتر خواهد بود .

مقاله زیر به تمامی سوالات شما در مورد اتصالات لوله پلی اتیلن پاسخ داده است پس با ما در ادامه همراه باشید.

فهرست مطالب

آشنایی با اتصالات لوله پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن یکی از پر کاربرد ترین محصولات و لوازم مورد نیاز برای آبیاری و آب رسانی است. اگر می‌خواهید یک سیستم آب رسانی راه اندازی کنید حتما به اتصالات پلی اتیلن نیاز دارید.

این اتصالات در انواع و سایز‌های مختلفی برای مصرف طراحی و تولید شده‌اند. یه شکلی که برای استفاده در صنایع مختلف، اتصال پلی اتیلن مخصوص به آن ساخته شده است.

همچنین جنس سازنده این اتصالات یا همان پلی اتیلن، مزیت‌های زیادی نسبت سایر جنس‌های موجود در بازار دارد و این مزیت‌ها باعث شده تا اتصالات لوله پلی اتیلن بین استفاده کنندگان بسیار پرطرفدار شوند.

اتصالات لوله پلی اتیلن

البته باید بدانید که به جای استفاده مکرر از اتصالات لوله پلی اتیلن، می‌توان پلی اتیلن و پی وی سی را با هم ذوب کرده و یک سیستم پیوسته و بدون نشتی ایجاد کرد.

در این حالت هزینه‌های نصب به صورت قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که استفاده از اتصالات لوله پلی اتیلن کمتر باعث کاهش افت سرعت آب و اصطکاک می‌شود که می‌تواند باعث کاهش فشار روی سیستم نیز شود. این به این معناست که انرژی کمتری برای راه اندازی پمپ‌ها مصرف می‌شود.

آموزش اتصالات لوله پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن نوعی لوله است که به وسیله پلیمریزاسیون گاز اتیلن ایجاد می شود. انعطاف و نصب ساده، قدرت تحمل گرمایی بالا، طول عمر بالا و کاربرد در آب شرب بهداشتی از جمله مزایای اتصالات لوله پلی اتیلن به شمار می رود.

با توجه به پوسیدگی و خوردگی بسیار بالای اتصالات لوله پلی اتیلن در کشاورزی و باغداری بسیار ایده آل می باشد.

آموزش اتصالات لوله پلی اتیلن اهمیت بسیاری دارد. برای این که بتوانید این اصتالات را به خوبی نصب کنید ابتدا باید تمامی اصول و قواعد آن را یاد بگیرید و با توجه به آن نصب صحیحی داشته باشید.

سایر محصولات پلی تیتان صنعت

ویژگی‌های اتصالات لوله پلی اتیلن

۱. از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توان در مورد اتصالات لوله پلی اتیلن به آن اشاره کرد، سرعت بالا در نصب آن‌ها است.

۲. دیگر ویژگی‌ این اتصالات، مقاومت بالای آن‌ها در برابر شکستگی ناشی از فشارهای وارد شده از بیرون است.

۳. اتصالات لوله پلی اتیلن در برابر خوردگی و ساییدگی مقاومت بالایی دارند و به همین خاطر می‌توان عمر مفید و طولانی برای آن‌ها در نظر گرفت.

۴. اتصالات پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی مانند اسیدها و بازها مقاومت بالایی دارند.

۵. اجرا و نصب این اتصالات هزینه کمی داشته و مقرون به صرفه است.

۶. اتصالات لوله پلی اتیلن دوام و پایداری زیادی از خود نشان می‌دهند و در برابر ارتعاشات حاصله از زلزله مقاوم هستند، البته بهتر است از آن‌ها در مناطق زلزله خیز استفاده نشود.

۷. از دیگر ویژگی‌های اتصالات پلی اتیلن می‌توان به کم بودن وزن و سبکی آن‌ها اشاره کرد. به شکلی که برای حمل این اتصالات نیازی به ماشین آلات سنگین نیست.

۸. این قطعات توسط حیوانات موذی مورد حمله قرار نمی‌گیرند، چرا که هیچ گونه ماده مغذی در آن‌ها وجود ندارد.

کاربرد اتصالات لوله پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن در تمامی خطوط لوله پلی اتیلن مورد استفاده می‌گیرد. این اتصالات از اهمیت بالایی برخوردار هستند، زیرا بیش ترین خطاها و اشکالات در بخش‌هایی اتفاق می‌افتد که اتصالات وجود دارد.

اتصالات اگر به درستی انتخاب و نصب نشوند و یا اتصالات پلی اتیلن بی کیفیت استفاده شود و جوش‌های بین اتصالات و لوله، طبق استاندارد و دستورالعمل به خوبی انجام نگیرد، کل پروژه با شکست مواجه شده و برای جبران آن باید هزینه هنگفتی پرداخت شود.

کاربرد اتصالات پلی اتیلن به گستردگی کابرد لوله‌های پلی اتیلن است. اتصالات پلی اتیلن در تمامی کاربردهای لوله پلی اتیلن و کلیه خطوط لوله پلی اتیلن کاربرد دارند. کاربرد اتصالات لوله پلی اتیلن بیشتر به نوع خط و نوع پروژه بستگی دارند، برای مثال در خطو لوله گاز نمی‌توان از اتصالات فلنجی استفاده کرد و اتصالات الکتروفیوژن در خطوط انتقال آب کاربرد ندارند.

کاربرد اتصالات الکتروفیوژن

این اتصالات لوله پلی اتیلن عمدتا برای خطوط توزیع و انتقال گاز طبیعی استفاده می‌شوند و بالاترین ضریب ایمنی را دارند و از طرفی هزینه بالاتری نسبت به دیگر انواع اتصالات پلی اتیلن دارند. این روش به علت ایمنی بسیار بالایی که دارد، تنها نوع اتصال مورد تایید استاندارد IGS برای خطوط انتقال گاز است.

کاربرد اتصالات جوشی

اتصالات جوشی بهترین و پرکاربردترین نوع اتصالات لوله پلی اتیلن است. به دلیل کیفیت و فرآیند تولید این نوع از اتصالات برای تمامی پروژه‌ها و کلیه خطوط لوله پلی اتیلن قابل استفاده است.

کاربرد اتصالات تزریقی

اتصالات تزریقی غالبا برای خطوط انتقال آب جهت کاربری‌های کشاورزی و در خطوطی که فشار و اندازه آن‌ها زیاد نیستند، استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌شود از اتصالاات تزریقی برای پروژه‌های آبیاری و در اندازه‌های زیر ۹۰ میلی متر استفاده شود.

کاربرد اتصالات پیچی

کاربرد اتصالات پیچی به سیستم‌های آبیاری محدود می‌شود که در اندازه‌های کوچک و کم فشار است و در خطوط توزیع سیستم‌های کشاورزی کاربرد دارند. از اتصالات لوله پلی اتیلن پیچی در آب رسانی و سیستم‌های آبیاری تحت فشار قطره‌ای و بارانی استفاده می‌شود.

انواع اتصالات لوله پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن با توجه کارکردی که دارد در گروه مختلفی قرار می گیرد. در زیر به انواع این اتصالات اشاره می کنیم:

اتصالات زانویی

اتصالات درپوش

اتصالات سه راهی

اتصالات چهار راهی

اتصالات فلنچ

اتصالات بوشن

اتصالات موفه بلند یا کوتاه

اتصالات تبدیل

اتصالات سیفون

اتصالات مغزی

برای خواندن مطالب درمورد پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن فاضلابی

اتصالات لوله پلی اتیلن فاضلابی نوعی اتصالات جوشی است که در مقایسه با سایر اتصالات می تواند در برابر فشارهای پایین مقاومت کند.

به همین دلیل از قیمت پایینی نیز برخوردار می باشد. این نوع اتصالات اکثرا در به صورت ثقلی در پروژه های انتقال آب مورد استفاده قرار می گیرد.

اتصالات لوله پلی اتیلن فاضلابی از نظر نوع بسیار متنوع هستند و دارای ویژگی های زیر می باشد:

مقاوم در مقابل ترک خوردگی و شکستگی ناشی از فشارهای وارده داخلی بر آن ها

مقاوم در مقابل ساییدگی و خوردگی و ارتعاشات ناشی از زلزله

مقاوم در برابر زنگ زدگی

اتصالات لوله پلی اتیلن آبیاری

اتصالات لوله پلی اتیلن یکی از مهم ترین لوازم برای آبرسانی و آبیاری می باشد. برای راه اندازی یک سیستم آبرسانی حرفه ای نیاز به اتصالات لوله پلی اتیلن است.

این اتصالات در ابعاد و انواع مختلفی جهت مصارف مختلفی تولید می شوند. جنس اتصالات لوله پلی اتیلن باید ضدآب باشد تا بتواند در برابر نم و رطوبت از خود مقاومت نشان دهد.

برای نصب اتصالات لوله پلی اتیلن در همان ابتدا باید هزینه بالایی را پرداخت کنید ولی با یک پرداخت شما تا مدت های طولانی می توانید از این اتصالات بهره برده و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

شما با استفاده از اتصالات لوله پلی اتیلن آبیاری می توانید درختانی سرسبز و شاداب و پرمیوه داشته باشید. با بهره گیری از اتصالات لوله پلی اتیلن می توانید تا حد بسیار زیادی در مصرف آب صرفه جویی کنید.

در زیر به برخی از مزایای اتصالات لوله پلی اتیلن اشاره می کنیم:

روش اتصال بسیار آسان و ساده

مقاوم در مقابل کود و مواد شیمیایی

مقاوم در مقابل اشعه های ماوراء بنفش

عمری طولانی و ماندگار

باز و بسته شدن آسان

مقاوم در مقابل رطوبت و پوسیدگی

اجزای اتصالات لوله پلی اتیلن آبیاری اهمیت بسیاری دارد. برای نصب این اتصالات ابتدا باید به محل نصب توجه کنید.

فاکتورهایی همچون فاصله درختان، طول لوله ها و قسمت های مختلف زمین های کشاورزی بر روی محل نصب تاثیر می گذارد.

برای این که مقاومت اتصالات لوله پلی اتیلن افزایش یابد باید ابتدا لوله ها را به خوبی تمیز کنید.

برای خواندن مطالب درمورد فروش لوله پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن پیچی

اتصالات لوله پلی اتیلن پیچی یکی از برترین و پرفروش ترین اتصالات موجود در بازار است. این اتصالات برای شبکه های آبرسانی روستایی و شهری، سیستم های آبیاری تحت فشار در کشاورزی، آبرسانی و فاضلاب صنعتی، تاسیسات انتقال اسیدی، قلیایی و شیمیایی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

این اتصالات ویژگی های بسیار خاص و ویژه ای دارد که مقاومت بالای آن در برابر ترک خوردگی و شکستگی از مهم ترین ویژگی های این اتصالات می باشد.

برای نصب اتصالات لوله پلی اتیلن پیچی باید دقت زیادی کنید و تمامی اصول آن را رعایت نمایید.

اتصالات لوله پلی اتیلن پیچی انواع مختلفی دارد و پیش از نصب آن باید به تمیزی لوله ها توجه داشته باشید.

این اتصالات در برابر دمای بالا نیز مقاوم است به همین دلیل می توان آن را در مکان ها و یا سیستم های آب گرم استفاده کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اتصالات لوله پلی اتیلن و انواع آن با کارشناسان پلی تیتان صنعت تماس بگیرید.

قطعات اتصالات لوله پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن از اجزا و قطعات مختلفی ساخته شده است که هر کدام از آن ها نقش خاصی را در این اتصالات ایفا می کنند.

از جمله اصلی ترین قطعات اتصالات لوله پلی اتیلن می توان به اسپیلت، بوشینگ، اورینگ و بدنه و سرپیچ اشاره کرد.

برای این که از کیفیت اتصالات لوله پلی اتیلن مطمئن شوید باید به کیفیت و نحوه کارکرد این قطعات توجه داشته باشید. با شناخت بهتر این قطعات و نحوه اتصال آن ها به یکدیگر می توان نصب بهتری داشت.

برای خواندن مطالب درمورد قیمت لوله

نحوه بستن اتصالات لوله پلی اتیلن

برای بستن اتصالات لوله پلی اتیلن باید مراحل متعددی را طی کنید. در زیر به اصلی ترین مراحل اشاره می کنیم:

در ابتدای بستن اتصالات لوله پلی اتیلن باید اتصالات را از یکدیگر باز نمایید. سپس قطعه سفید رنگ نگهدارنده یا همان اسپیلیت رینگ را در گوشه ای بگذارید و سر لوله های متصل به یکدیگر را به صورت کامل سوهان بکشید تا تمامی پلیسه ها و اضافات آن از بین برود.

پس از این که لبه های اتصالات لوله پلی اتیلن به خوبی صاف و صیقل شدند لوله را به سمت دیگر آن فشار دهید تا کاملا بر روی محل اصلی قرار گیرد.

مهره را نزدیک بخش رزوه شده آورده و با استفاده از آچار مخصوص آن را تا انتها سفت نمایید.

مهره را باز کرده و از سایر قسمت های اتصال دور کنید.

در آخرین مرحله پس از باز کردن حلقه سفید رنگ باید اتصالات را به خوبی محکم کنید. برای این کار شما نیاز به آچار مخصوص دارید.

بستن اتصالات لوله پلی اتیلن نیاز به تجربه و دقت بالایی دارد و تمامی مراحل باید به صورت اصولی انجام شود.

همچنین بری این که به خوبی اتصالات با یکدیگر مچ گردند نیاز به آچار و ابزارهای مخصوصی دارد. پلی تیتان صنعت می تواند در راستای بستن اتصالات لوله پلی اتیلن شما را راهنمایی کند.

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

برای لوله پلی اتیلن چه نوع اتصالاتی باید استفاده شود؟اتصالات PVC اتصالات پلاستیکی هستند که معمولاً با لوله های پلی اتیلن استفاده می شوند. اتصالات فولادی گالوانیزه خورنده نیستند و در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند که به خوبی با کاربردهای آب کار می کنند.
نام اتصالات پلی اتیلن چیست؟اتصالات پلی اتیلن میترینگ.اتصالات پلی اتیلن تزریقی.اتصالات پلی اتیلن جوش داده شده.اتصالات پلی اتیلن پیچشی.اتصالات پلی اتیلن الکتروفیوژن.اتصالات پلی اتیلن موجدار دو جداره.اتصالات پلی اتیلن فاضلاب شهری.
لوله کشی پلی اتیلن چیست؟پلی اتیلن (PE) یک ماده ترموپلاستیک است که از پلیمریزاسیون اتیلن تولید می شود. لوله پلاستیکی پلی اتیلن به روش اکستروژن در اندازه های مختلف از ½ اینچ تا ۶۳ اینچ تولید می شود. … اندازه لوله بر اساس قطر بیرونی کنترل شده (DR) اندازه لوله آهنی قطر داخلی، IPS-ID (SIDR) اندازه لوله مسی قطر خارجی (CTS)

مزایای استفاده از اتصالات لوله پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن مزایای بسیاری دارد و از این رو مشتری را ترغیب به خرید این اتصالات می کند. از جمله این مزایا عبارت است از:

پلی اتیلن در برابر فشارهای بالا و ضربه مقاومت بسیار بالایی دارد.

این اتصالات در مقابل تغییرات ناگهانی حجم سیال مقاومت نشان می دهد.

مقاوم در مقابل سایش و خوردگی از دیگر مزایای اتصالات لوله پلی اتیلن به شمار می رود.

این اتصالات نصب بسیار آسان و ساده ای دارد و در زمان کوتاهی انجام پذیر است.

انعطاف پذیری بالا و وزن پایین این اتصالات نصب و راه اندازی آن را آسان می کند.

اتصالات پلی اتیلن در خطوط انتقال مواد شیمیایی کاربرد دارد.

قیمت ارزان این اتصالات فروش آن را در بازار افزایش داده است.

برای خواندن مطالب درمورد لوله پلی اتیلن ۸۰

خرید اتصالات لوله پلی اتیلن

خرید اتصالات لوله پلی اتیلن یکی از مهم ترین عواملی است که باید با دقت بسیار بالایی انجام می شود. کیفیت و ساختار این اتصالات بر روی کارکرد آن ها تاثیر بسیاری می گذارد.

بنابراین برای خرید این اتصالات باید به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید. اتصالات لوله پلی اتیلن از قطعات مختلفی ساخته می شود که کیفیت آن بر روی کارکرد و عمر اتصالات تاثیر می گذارد.

پلی تیتان صنعت یکی از نمایندگی های بسیار فعال فروش انواع اتصالات لوله پلی اتیلن در ایران است و این افتخار را دارد که محصولات خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای مشتریان به فروش می رساند.

جهت خرید و سفارش این اتصالات از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت تماس بگیرید.

جهت کسب اطلات و ثبت سفارش تماس بگیرید:

قیمت اتصالات لوله پلی اتیلن

اتصالات لوله پلی اتیلن یکی از سازه های صنعتی است که قیمت های متنوعی دارد. سایز و فشار لوله بر روی قیمت خرید لوله پلی اتیلن تاثیر مستقیمی دارد و هر چه ابعاد این لوله بیشتر بوده و دارای فشار تحملی بالاتری باشد، هزینه آن نیز افزایش می یابد.

اتصالات لوله پلی اتیلن انواع مختلفی دارد که اتصالات پیچی یکی از مهم ترین و پرکاربردترین آن ها می باشد.

با توجه به این که برای تولید اتصالات لوله پلی اتیلن از مواد اولیه مختلفی استفاده می شود، باید به صورت روزانه قیمت لوله  آن را استعلام کرد.

پلی تیتان صنعت یکی از تولید کنندگان معتبر انواع اتصالات لوله پلی اتیلن که باکیفیت ترین و ارزان ترین اتصالات را به تولید می رساند. جهت استعلام قیمت اتصالات لوله پلی اتیلن از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با این تولید کننده تماس بگیرید.

اتصالات لوله پلی اتیلن به دلیل دوام و استحکام بسیار بالا و کارکرد طولانی مدت قابل استفاده در صنایع گاز، آب و کشاورزی می باشد.

این اتصالات در اتصالات لوله کشی، تاسیسات هوایی، دریایی، سطحی، آب و فاضلاب شهری و کانال های برق و مخابرات مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات لوله پلی اتیلن جوشی یکی از بهترین اتصالات محسوب می شود.

اتصالات لوله پلی اتیلن در تهران

افزایش روز افزون بکارگیری پلی اتیلن در صنایع به سبب آسان تر کردن عبور سیالات و … باعث بالا رفتن اهمیت آن در بازار گشته و متقاضیان بسیاری بدنبال خرید پلی اتیلن هستند در این شرایط تفاوت در جنس ،مقاومت و سایر ویژگی های مورد نظر مصرف کنندگان سبب ایجاد لیست قیمت لوله پلی اتیلن شده که از مهم ترین فاکتورهای انتخاب شدن محصول می باشد .

شرکت پلی تیتان صنعت با داشتن سابقه طولانی در حرفه خود و عرضه با کیفیت ترین محصولات پلی اتیلن در بین رقبیان همواره سعی در برطرف کردن نیاز مصرف کنندگان پلی اتیلن داشته است .

لذا در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن-  ۰۲۱۳۳۹۵۹۷۱۷  با همکاران ما تماس حاصل فرمایید یا جهت بازدید حضوری به آدرس- آزادگان ،خیابان شمس آباد،خیابان قائم آل محمد،کوی وحدت،پلاک۷و۹   – مراجعه فرمایید دوستان ما آماده پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

موقعیت مکانی شرکت پلی تیتان صنعت در تهران

سوالات متداول اتصالات لوله پلی اتیلن

 انعطاف و نصب ساده، قدرت تحمل گرمایی بالا، طول عمر بالا و کاربرد در آب شرب بهداشتی از جمله مزایای اتصالات لوله پلی اتیلن به شمار می رود.

اتصالات لوله پلی اتیلن یکی از مهم ترین لوازم برای آبرسانی و آبیاری می باشد .

این اتصالات برای شبکه های آبرسانی روستایی و شهری، سیستم های آبیاری تحت فشار در کشاورزی، آبرسانی و فاضلاب صنعتی، تاسیسات انتقال اسیدی، قلیایی و شیمیایی و … مورد استفاده قرار می گیرد.