تولید لوله پلی اتیلن

تولید لوله پلی اتیلن


تولید لوله پلی اتیلن از جمله مهم ترین فرایند ها در صنعت است که نتیجه ی آن روی کیفیت و درجه مقاومت محصولات تاثیر مستقیم دارد .

پلی اتیلن ماده پلاستیکی محبوب در سراسر دنیا هست که بمنظور تولید محصولات متنوعی مانند اسباب بازی کودکان، لوله های استفاده شده در صنعت و …. از آن استفاده می شود .

در این مقاله به بررسی کامل این مطلب پرداخته این در ادامه با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

تاریخچه تولید لوله پلی اتیلن

پلی اتیلن برای اولین بار به صورت تصادفی به وسیله ازیک ناوست و رینولرگیسون در سال ۱۹۳۳ کشف گردید.

این دو دانشمند با استفاده از حرارت مخلوط بنزالد و اتیلن در فشار زیاد ماده ای شبیه موم بدست می آید. ناخالصی های اکسیژن دار دلیل این واکنش است که به عنوان ماده آغازگر پلیمریزاسیون کار می کند.

در واقع می توان گفت که برای تولید  لوله پلی اتیلن روند و فرایندهای مختلفی طی می شود تا  لوله پلی اتیلن ها به صورت اصولی به تولید برسد

تولید پلی اتیلن

ویژگی های تولید لوله های پلی اتیلن

از جمله مهم ترین ویژگی های تولید لوله پلی اتیلن عبارت است از:

چگالی: چگالی لوله پلی اتیلن ها یکی از فاکتورهایی است که باعث تغییر در نوع اتیلن ها می شود. چگالی اتیلن ها سایر ویژگی های آن از جمله استحکام کششی، سفتی، خطی بودن، استحکام پارگی، عمر خمشی، شکنندگی، دمای نرم شدن و … را افزایش می دهد.

به طور کلی  لوله پلی اتیلن ها از نظر چگالی به چهار دسته  لوله های پلی اتیلنی با چگالی کم،  لوله های پلی اتیلنی با چگالی متوسط، لوله های پلی اتیلنی با چگالی کم خطی و  لوله های پلی اتیلنی با چگالی زیاد تقسیم می شود.

 شاخص جریان مذاب

وزن مولکولی نیز از دیگر ویژگی های  لوله های پلی اتیلن  به شمار می رود. نمایه مذاب اکثرا نماد روانی بالا در دماهای بالا می باشد.

همچنین توزیع وزن مولکولی تاثیر بالایی در دماهای فرآورش دارد. هر چه نمایه مذاب بیشتر باشد، مقاومت پارگی، استحکام کششی، چقرمگی و دمای نرم شدن آن کاهش می یابد.

خط تولید لوله پلی اتیلن

تولید لوله پلی اتیلن یکی از فرایندهای بسیار مهم در صنعت است که بر روی کیفیت و میزان مقاومت محصولات تاثیر مستقیمی دارد.

این ماده پلاستیکی محبوب در سراسر جهان برای تولید محصولاتی همچون بطری های شامپو، کیسه های مواد غذایی و اسباب بازی های کودک مورد استفاده قرار می گیرد.

خط تولید تولیدلوله پلی اتیلن باید به صورت اصولی چیدمان شود و کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. این اتیلن ها بسیار پرکاربرد هستند و با استفاده از آن می توان مواد اولیه بسیاری از محصولات را تهیه کرد.

اتیلن ها انواع مختلفی دارند که هر کدام بر اساس گریدهای تجاری دارای خواص مختلفی هستند. به عنوان نمونه برای تولید اتصالات و انواع لوله های اتیلن از اتیلن های با چگالی بالا استفاده می کنند.

فرایند تولید لوله پلی اتیلن

اتیلن ها فرایند تولید خاص و استانداردی که عبارت است از:

فرایند فشار بالای اتوکلاو

محلول دوغابی

فرایند فشار بالای لوله ای

فاز گازی

محلولی

مواد پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن معمولا به صورت طبیعی از پتروشیمی‌ها به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوئی و یا کیسه‌های ۱۰۰۰ کیلوئی جامبو به بازار عرضه می‌شود.

این مواد به شکل دانه‌های ریز و یکنواخت هستند و عاری از هرگونه مواد ضایعاتی بوده و هیچ گونه مواد بازیافتی در آن‌ها وجود ندارد.

شرکت‌های پتروشیمی به درخواست مشتریان خود مواد پلیمری را به صورت سفید و مشکی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.
پلی اتیلن‌ها به صورت خام در دسترس مصرف کنندگان قرار می‌گیرند و با استفاده از مستربچ‌ها تغییر رنگ پیداکرده و جهت تولید آماده می‌شوند.

پلی اتیلن‌های سنگین دارای استحکام بالا و زنجیره‌های پیوسته هستند و استحکام کششی آن‌ها بیش تر از دیگر مواد پلی اتیلن است.
پلی اتیلن‌های سبک یا مواد لودنسیتی، نرم و قابل انعطاف هستند. به همین خاطر استحکام پایینی داشته و نیروی بین ملکولی آن‌ها بسیار ضعیف است.

از خصوصیات مواد پلی اتیلن سبک به انعطاف پذیری بالای آن‌ها می‌توان اشاره کرد.

برای خواندن مطالب درمورد اتصالات لوله پلی اتیلن

دستگاه تولید لوله پلی اتیلن

خط تولید لوله پلی اتیلن شامل دستگاه‌های مختلفی است که در ادامه به معرفی هر یک از آن‌ها پرداخته‌ایم. خط تولید لوله پلی اتیلن شامل اکسترودر تک مارپیچ، قلاب، تانک وکیوم، تانک‌های خنک کننده، کشش، برش و لوله انداز است.

شاید تولید لوله پلی اتیلن در ظاهر فرایندی ساده و بدون مشکل به نظر برسد، اما فرایند تولید لوله پلی اتیلن به جزئیات مختلفی وابسته است که اگر خطایی کوچک در این فرایند رخ دهد می‌تواند به محصولی بی کیفیت و غیر قابل قبول منتهی شود.

ادوات و دستگاه‌های موجود خط تولید لوله پلی اتیلن، از مهم ترین عوامل در کیفیت محصول نهایی هستند و این تجهیزات باید با بالاترین کیفیت و با هماهنگی کامل با یکدیگر به کار گرفته شوند.

دستگاه‌هایی که در خط تولید لوله پلی اتیلن به کار گرفته می‌شوند باید مدرن و جدید باشند. به شکلی که طبق آخرین استانداردهای جهان و با بالاترین سطح کنترلی کار تولید را انجام دهند و در صورت عدم تطابق به صورت خودکار به رفع اشکال اقدام کنند و یا فرایند تولید لوله پلی اتیلن را متوقف کنند .

کیفیت مرغوب لوله پلی اتیلن بر اساس استانداردهای تولید باید در طول خط تولید کنترل شود. حتی با وجود بهترین طراحی و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه، عدم وجود کنترل کیفیت مناسب در حین تولید لوله می‌تواند نتایج نامطلوبی را به وجود آورد.

سایر محصولات پلی تیتان صنعت

کیفیت تولید لوله پلی اتیلن

کیفیت در تولید اتیلن ها اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از شرکت ها برای تولید محصولات خود از مواد اولیه درجه یک استفاده می کنند و تمامی مراحل تولید زیر نظر ناظران بسیار معتبر صورت می گیرد.

برای این که از کیفیت و ماندگاری  لوله پلی اتیلن ها اطمینان حاصل نمایید باید به شرکت های معتبر و مجاز بهره مند شوید.

پلی تیتان صنعت یکی از مراکز بسیار معتبر است که  لوله پلی اتیلن های تولید شده در این شرکت بالاترین کیفیت را دارد.

فرایند تولید لوله پلی اتیلن سبک

در فرایند تولید این نوع اتیلن پراکسیدهای آلی برای کنترل و شروع دمای واکنش استفاده می گردد. واکنش پلیمریزاسیون به آغازگرهای مناسبی برای شروع زنجیره های پلیمری نیاز دارد که بعد از رقیق سازی در مقاط خاصی از راکتور با یک حلال مناسب تزریق می شود.

این نوع اتیلن به واحد تولید به عنوان خوراک وارد شده و توسط کمپرسور پرایمری، بوستر تا فشار ۲۴۰۰ بار فشرده می گردد و در گام بعدی وارد راکتور اتوکلاو می شود.

خواص پلیمر همچون چگالی، شاخص ذوب شدن و توزیع وزن مولکولی به وسیله آغازگر، مقادیر کوپلیمر و توزیع دمایی تعیین می گردد.

پس از مخلوط شدن مواد و واکنش آن ها با هم در راکتور اتیلن اضافی به چرخه بازیابی و ریکاوری وارد می شود و مجدد به جریان ورودی راکتور اتصال داده می شود.

پلیمر ذوب شده با سایر افزودنی ها ترکیب می شود و جهت رسیدن به بازده وارد الکسترودر خواهد شد. در ادامه به بخش بسته بندی و نگهداری وارد شده و در آن نگهداری خواهد شد.

فرایند تولید لوله پلی اتیلن سنگین به صورت خاص و تنها به وسیله اتوکلاو یا فشار بالا به تولید می رسد. در برخی مواقع پراکسیدهای ارگانیک تحت عنوان آغازگر مورد استفاده قرار می گیرد.

کاتالیست های فلزی جهت تولید اتیلن با چگالی بسیار پایین و اتیلن به چگالی متوسط در شیوه تولیدی دوغابی، محلول و فاز گازی به کار می رود.

برای خواندن مطالب درمورد لوله پلی اتیلن قطره ای

فرایند تولید لوله پلی اتیلن سنگین

این فرایند با بهره گیری از پلیمریزاسیون دوغابی و سه راکتور پشت سر هم صورت می گیرد.

متوالی بودن و نظم واکنش های انجام شده سبب تولید انواع  لوله پلی اتیلن با کیفیت فوق العاده بالا خواهد شد.

روند پلیمری شدن به وسیله یک واسطه نظیر آن که در کنار کاتالیست فعال زگلر ناتا وظیفه یکنواخت کردن را دارد صورت می گیرد.

برای تولید لوله پلی اتیلن های سنگین کاتالیست، هیدروژن و یکنواخت کننده وارد راکتور شماره یک می گردد تا نخستین مرحله فرایند پلیمریزاسیون انجام پذیرد.

مرحله دوم و سوم از فرایند پلیمریزاسیون تحت شرایط مختلفی جهت هر یک از راکتورها صورت می گیرد.

در راکتورها شرایط انجام واکنش به شکل متناوب با هدف رسیدن به خلوص زیاد کنترل خواهد شد.

کیفیت تولید لوله پلی اتیلن
کیفیت تولید لوله پلی اتیلن

جهت کسب اطلات و ثبت سفارش تماس بگیرید:

تجهیزات و ماشین آلات تولید لوله پلی اتیلن

برای تولید اتیلن ها از تجهیزات و دستگاه های مدرن و پیشرفته ای استفاده می شود تا محصول بدست آمده کیفیت بالایی داشته باشد. از جمله این تجهیزات به شرح زیر است:

مکنده یا مواد کش

گراویمتریک

اکسترودر

سیستم مانیتورینگ

دای یا قالب

مخزن خلاء یا وکیوم تانک

اولتراسونیک

تانک های خنک کننده

کشنده

مارکر و جت پرینتر

اره

بارانداز یا تیلتینگ

وایندر

برای خواندن مطالب درمورد اتصالات پلی اتیلن

خرید لوله پلی اتیلن

حال که تا این جای مقاله با فرایند تولید  لوله پلی اتیلن و ویژگی های آشنا شدید، نوبت به خرید این محصول می رسد.

لوله های پلی اتیلن از نظر نوع و قابلیت ها با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل در هنگام خرید باید قابلیت های مختلفی را در نظر بگیرید.

گارانتی یکی از مهم ترین مواردی است که برای خرید این اتیلن ها مورد توجه قرار دهید. پلی تیتان صنعت این افتخار را دارد که باکیفیت ترین لوله های پلی اتیلن را تولید کرده و آن را با قیمت بسیار پایینی را به مشتریان ارائه کند.

جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر در مورد تولید لوله پلی اتیلن با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

فروش لوله پلی اتیلن

پلی تیتان صنعت یکی از نماینگی های مجاز و معتبر انواع لوله پلی اتیلن است که به صورت سراسری فعالیت می کند.

کارشناسان پلی تیتان صنعت تمامی محصولات خود را به همراه گارانتی به مشتریان خود ارائه می دهد. به همین دلیل شما می توانید لوله پلی اتیلن های مورد نیاز خود را به صورت مستقیم خریداری کنید.

قیمت  لوله پلی اتیلن

یکی از مهم ترین مواردی که بر روی خرید اتصالات لوله پلی اتیلن تاثیر می گذارد قیمت این محصول می باشد.

فاکتورهای متعددی بر روی قیمت این اتصالات تاثیرگذار است. بنابراین شما باید به مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید این اتصالات توجه کنید، کیفیت می باشد.

با ورود به بازار برندهای مختلفی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام قیمت های مختلفی دارد. پلی تیتان صنعت یکی از نمایندگی های پخش و فروش انواع اتصالات لوله پلی اتیلن در ایران است که محصولات خود را در عین کیفیت با قیمت مناسب تری به فروش می رساند.

جهت اطلاع از شرایط و قیمت انواع اتصالات لوله پلی اتیلن از طریق شماره های درج شده در سایت با این نمایندگی تماس بگیرید تا لیست قیمت را برای شما ارسال کنند.

کارخانه تولید لوله پلی اتیلن

کارخانه های بسیار متعددی در ایران وجود دارد که بهترین و باکیفیت ترین اتیلن را تولید می کند. کارخانه پلی تیتان صنعت یکی از بزرگ ترین یکی از بزرگ ترین تولید کننده لوله پلی اتیلن در انواع اتیلن در ایران است که محصولات خود را به سراسر کشور ارسال می کنند.

این کارخانه از عالی ترین و مرغوب ترین مواد اولیه درجه یک بهره می برد و تولید آن زیر نظر برترین مهندسین صورت می گیرد.

مهندسین پلی تیتان صنعت پس از تولید انواع اتیلن ها محصولات تولید شده را وارد مرحله تست کرده و توسط افراد حرفه ای و باتجربه تحت آزمایش قرار می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فرایند تولید لوله پلی اتیلن های تیتان صنعت از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با این شرکت تماس بگیرید.

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

لوله های پلاستیکی را چگونه تولید می کنید؟

– تغذیه گلوله / پودر مواد خام در اکسترودر دو پیچ پی وی سی.

– ذوب و گرمایش در مناطق متعدد اکسترودر.

– اکسترود کردن از طریق قالب برای شکل دادن به یک لوله.

– خنک سازی لوله شکل.

– برش لوله های پی وی سی به طول دلخواه.

لوله پلی اتیلن  چگونه مونتاژ می شود؟مقررات عمومی لوله یا اتصالات پلی اتیلن با همجوشی حرارتی یا با اتصالات مکانیکی به یکدیگر متصل می شوند. لوله پلی اتیلن ممکن است با استفاده از اتصالات فشاری، فلنج ها یا دیگر انواع واجد شرایط اتصالات انتقالی ساخته شده به سایر مواد لوله متصل شود.
لوله ها چگونه تولید می شوند؟لوله بدون درز زمانی ساخته می شود که شمش های فولادی مربعی گرم شده و به شکل استوانه ای به نام “دور” قالب گیری می شوند. گرد در یک کوره تا حد سفید داغ گرم می شود و تحت فشار بالا نورد می شود. با کشیده شدن شمش، سوراخی در مرکز ایجاد می‌شود و یک نقطه سوراخ‌کننده گلوله‌ای شکل از آن عبور می‌کند.

واحد تولید لوله پلی اتیلن

واحد تولید اتیلن های سنگین پلی تیتان صنعت یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین مرکز تولید انواع  لوله پلی اتیلن است که برای تولید این محصول از بهترین و مدرن ترین روش استفاده می کند.

کیفیت در ساخت این اتیلن ها بسیار بالا بوده و ساختاری کاملا استاندارد و اصولی دارد. این شرکت از استانداردهای خاصی پیروی می کند. محصولاتی که به این روش به تولید رسیده است کاملا ایمن بوده و دارای گارانتی می باشد.

قیمت دستگاه تولید لوله پلی اتیلن

قیمت دستگاه‌های تولید لوله پلی اتیلن بسته به نوع دستگاه و دسته دوم بودن آن متفاوت است و نمی‌توان قیمت دقیقی را برای این تجهیزات مشخص کرد.

اگر قصد دارید دستگاه‌ها و تجهیزات لازم برای خط تولید لوله پلی اتیلن را خریداری کنید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با تیم مشاوره و فروش پلی تیتان صنعت تماس حاصل کرده و از قیمت دقیق دستگاه‌های مورد نظر خود مطلع شوید.

تولید لوله پلی اتیلن در تهران

افزایش روز افزون بکارگیری پلی اتیلن در صنایع به سبب آسان تر کردن عبور سیالات و … باعث بالا رفتن اهمیت آن در بازار گشته و متقاضیان بسیاری بدنبال خرید پلی اتیلن هستند در این شرایط تفاوت در جنس ،مقاومت و سایر ویژگی های مورد نظر مصرف کنندگان سبب ایجاد لیست قیمت لوله پلی اتیلن شده که از مهم ترین فاکتورهای انتخاب شدن محصول می باشد .

شرکت پلی تیتان صنعت با داشتن سابقه طولانی در حرفه خود و عرضه با کیفیت ترین محصولات پلی اتیلن در بین رقبیان همواره سعی در برطرف کردن نیاز مصرف کنندگان پلی اتیلن داشته است .

لذا در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن-  ۰۲۱۳۳۹۵۹۷۱۷  با همکاران ما تماس حاصل فرمایید یا جهت بازدید حضوری به آدرس- آزادگان ،خیابان شمس آباد،خیابان قائم آل محمد،کوی وحدت،پلاک۷و۹   – مراجعه فرمایید دوستان ما آماده پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

موقعیت مکانی شرکت پلی تیتان

سوالات متداول تولید لوله پلی اتیلن

اتیلن ها فرایند تولید خاص و استانداردی که عبارت است از: فرایند فشار بالای اتوکلاو محلول دوغابی فرایند فشار بالای لوله ای فاز گازی محلولی

از جمله مهم ترین ویژگی های لوله پلی اتیلن عبارت است از: چگالی: چگالی پلی اتیلن ها یکی از فاکتورهایی است که باعث تغییر در نوع اتیلن ها می شود.

این فرایند با بهره گیری از پلیمریزاسیون دوغابی و سه راکتور پشت سر هم صورت می گیرد. متوالی بودن و نظم واکنش های انجام شده سبب تولید انواع لوله پلی اتیلن با کیفیت فوق العاده بالا خواهد شد.