لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلنلوله پلی اتیلن از پرکاربردترین اجزا در صنایع مختلف است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و دارای شکل ظاهری استوانه ای بافضای داخلی تهی است با بدنه ای مقاوم که جهت انتقال سیالات بکار گرفته می شود .

در این مقاله به شرح کامل این لوله ها پرداخته ایم با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

لوله پلی اتیلن چیست؟

لوله پلی اتیلن چیست؟ چه کاربردی دارد؟ بسیاری از افرادی که در حوزه آبرسانی و گاز رسانی فعالیت دارند با این لوله ها آشنایی دارند.

در واقع لوله پلی اتیلن لوله ای از جنس پلی اتیلن است که از مزایای بسیاری برخوردار بوده و کارکرد بسیاری دارد.

کیفیت بالا و سهولت در نصب از جمله مهم ترین مزایایی است که می توان برای خرید لوله پلی اتیلن در نظر گرفت.

این لوله در بسیاری از پروژه ها کاربردی بوده و اکثر اتصالات با استفاده از این لوله انجام می پذیرد.

مقاومت حرارتی و فشاری بسیار بالای لوله های پلی اتیلن خمش راحتی به این محصول بخشیده و نصب آن را بسیار ساده و آسان کرده است.

لوله پلی اتیلن

این لوله ها در محیط های بازی و اسیدی قابل نصب بوده و هیچ آسیبی نخواهد دید. مواد پلی اتیلن به کار رفته در لوله های پلی اتیلن با سایر محصولات پلی اتیلینی متفاوت است.

لوله های پلی اتیلن در گریدهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود که هر کدام کاربردهای خاصی دارد.

به محض تولید لوله پلی اتیلن و ورود به بازار به سرعت به محبوبیت رسیدند و لیست قیمت لوله پلی اتیلن آن در لیست پرفروش ترین محصولات پلی اتیلنی قرار گرفتند.

این لوله ها به اختصار با علامت PE شناخته می شود این لوله ها خاصیت ترموپلاستیکی داشته و در گروه گرمانرم ها قرار دارد.

این لوله ها به روش اکستروژن تولید می شود و نیاز به طی مراحل متعددی دارد. برای این که کیفیت لوله ها حفظ شود و مقاومت آن افزایش یابد نیاز به دستگاه های مدرن و پیشرفته می باشد.

مواد اولیه لوله پلی اتیلن

مواد اولیه لوله پلی اتیلن دارای موادی پایدار کننده هستند که برای جلوگیری از تجزیه رزین در زمان فراورش و جوشکاری گرمایی و برای جلوگیری از کاهش خواص عملکردی لوله به کار برده می‌شوند.

به دلیل ایجاد واکنش‌های شیمیایی در دماهای بالا، خواص عملکردی پلیمر کاهش پیدا می‌کند. این فرآیند حاصل تشکیل رادیکال‌های آزادی است که به واکنش با مواد اولیه مواد اولیه لوله پلی اتیلن ادامه می‌دهند و روند تجزیه‌ای را ایجاد می‌کنند که حتی پس از سرد شدن ماده، این روند ادامه پیدا می‌کند.

پایدار کننده‌های حرارتی برای جلوگیری از ادامه این فرآیند، به ماده اضافه می‌شوند. این پایدار کننده‌ها با واکنش با محصولات اولیه تجزیه، ذرات پایداری را به وجود می‌آورند که دیگر قابلیت فعالیت شیمیایی ندارند.

در دماهای پایین، احتمال ایجاد فرآیند تجزیه اکسنده بسیار آرام وجود دارد، فرآیندی که می‌تواند باعث زوال آهسته خواص عملکردی شود.

برای مقابله با این احتمال، آنتی اکسیدان‌ها به مواد اولیه اضافه می‌شوند. آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند به چند طریق از مواد محافظت کنند. روش اصلی آن‌ها، غیر فعال سازی نواحی هیدرو پروکسیدی است که در اثر اکسید شدن شکل گرفته‌اند.

چندین آزمایش برای اطمینان یافتن از کیفیت پایدارکننده‌ها و آنتی اکسیدان‌های موجود در ترکیب مواد اولیه لوله پلی اتیلن، وجود دارد.

یکی از آن‌ها، آزمون پایداری حرارتی است. در این آزمون، نمونه‌ای با شکل و اندازه مشخص در کوره و در مجاورت هوا با آهنگ تعیین شده ۱۰ درجه سلسیوس بر دقیقه حرارت می‌بیند. در نهایت به نقطه‌ای می‌رسیم که دما در آن با آهنگی بسیار سریع‌تر از آهنگ تعیین شده افزایش پیدا می‌کند.

به این نقطه، دمای القایی گفته می‌شود، چرا که نشان دهنده آغاز واکنش‌های گرمازایی است که حاصل از بین رفتن پایدار کننده‌ها و حافظت‌های آنتی اکسیدانی است. هر چقدر این دما بالاتر باشد، حفاظت موثرتر است.

سایر محصولات پلی تیتان صنعت

قیمت لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن دارای ویژگی های خاصی است که قیمت فروش لوله پلی اتیلن را تحت تاثیر قرار می دهد.

کیفیت در ساخت این لوله ها بسیار بالا می باشد و لوله های باکیفیت تر و مقاوم تر قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.

بنابراین دقت کنید که در هنگام خرید لوله ها اصل و فابریکی باشند زیرا لوله های تقلبی از کیفیت پایینی برخوردار بوده و به سرعت فرسوده می شوند و هزینه های شما را چندین برابر می کنند.

به طور کلی می توان عنوان کرد که فاکتورهایی از جمله کیفیت لوله ها، جنس آن، ساختار، ابعاد، ضخامت و … بر روی قیمت لوله های پلی اتیلن تاثیر می گذارد.

قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی به صورت روزانه در حال تغییر بوده و نوسانات قیمت ارز این قیمت ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

شرکت پلی تیتان صنعت مواد اولیه خود را به صورت عمده خریداری می کند و از این رو لوله های تولید شده در این کارخانه قیمت بسیار مناسبی دارد.

لوله های پلی اتیلن پلی تیتان صنعت در چارجوب استانداردهای جهانی تولید می شود و از این رو کیفیت آن کاملا تایید شده می باشد.

قیمت لوله های این شرکت نسبت به سایر شرکت ها بسیار مناسب بوده و شما می توانید قیمت این شرکت را با سایر شرکت ها و نمایندگی های فروش مقایسه کنید.

جهت استعلام قیمت انواع این لوله ها از طریق شماره های مندرج در سایت با این شرکت تماس بگیرید.

 

لوله پلی اتیلن آبرسانی

در حال حاضر بسیاری از سیستم های آبرسانی شهری و روستایی از جنس پلی اتیلن می باشند. برخی از لوله کشی های آبرسانی باید از سطوح مختلف و موانع طبیعی از جمله کوه عبور کنند.

بسیاری از لوله ها نمی توانند در برابر ضربات و انواع محیط ها مقاومت داشته باشند و از این رو به محیط زیست آسیب وارد می کنند.

ولی لوله پلی اتیلن دارای کیفیت بسیار بالا بوده و نسبت به سایر لوله ها برتری های بسیاری دارد. استفاده از لوله های پلی اتیلن آبرسانی باعث صرفه جویی در مصرف آب شده و در زمینه های مختلفی همچون کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

انعطاف پذیری بالا، وزن سبک، مقاومت فشاری بالا، اتصال ایمن و با دوام، فشار باری مختلف، طول عمر بالا و ماندگاری بسیار و … از جمله مزایایی است که باعث افزایش کارکرد لوله های پلی اتیلن در سیستم آبرسانی شده است.

لوله های پلی اتیلن آبرسانی به صورت شاخه ای و کلافی به فروش می رسد و صد در صد بهداشتی می باشد.

این لوله ها در سه گرید مختلف PE63، PE80 و PE100 تولید و به بازار عرضه می شود. در هنگام خرید این لوله ها باید به گرید و فشار آب توجه کنید.

لوله پلی اتیلن آبرسانی در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود دارد و برای برش دادن آن ها از دستگاه های مخصوصی استفاده می شود تا آسیبی به سر لوله ها وارد نشود.

اتصالات لوله پلی اتیلن

کیفیت در اتصالات لوله پلی اتیلن اهمیت بسیاری دارد. در صورتی که این اتصالات کیفیت و مقاومت کافی را نداشته باشد پس از مدتی دوام خود را از دست داده و آسیبات جدی را به دنبال دارد.

از جمله کاربردهای سیستم آبرسانی، سیستم انتقال گاز و سیستم انتقال مواد شیمیایی اشاره کرد. اتصال دنده ای، اتصال پیچی، اتصال جوشی فشار قوی، اتصال الکتروفیوژن، اتصال کمربندی و اتصال جوشی فاضلابی از جمله انواع اتصالات این لوله می باشد.

این اتصالات مزایای بسیاری از جمله مقاومت فشاری، مقاومت در برابر ضربه، انعطاف پذیری بالا، مقاومت سایشی رضایت بخش و … را به دنبال دارد.

برای خواندن مطالب درمورد تولیدکننده پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن کشاورزی

در گذشته برای آبیاری باغات آب باید مسیر بسیاری را طی می کرد تا به زمین ها برسد و در طول این مسیر مقدار بسیاری آب هدر می رفت و در نتیجه آبیاری زمین به صورت کامل انجام نمیشد.

ولی امروزه به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی آبیاری کشاورزی بسیار ساده و آسان شده است و اتلاف آب بسیار کمتر شده است.

لوله های پلی اتیلن آبرسانی کیفیت و دوام بالایی دارند و با هر خاک و بستری سازگاری دارد.

انواع شرایط جوی از جمله آفتاب و بارندگی نمی تواند بر روی کیفیت این لوله ها تاثیری بگذارد و از این رو عمر طولانی و مقاومت بالایی دارد.

جهت کسب اطلات و ثبت سفارش تماس بگیرید:

لوله پلی اتیلن گازی

لوله پلی اتیلن گازی یکی از انواع لوله‌های پلی اتیلن محسوب می‌شود که استفاده از آن‌ها در کشور ما به دلیل کاربرد، خصوصیات و ویژگی‌های بارز این دسته از لوله پلی اتیلن بسیار رایج شده است.

برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ میلادی لوله‌های پلی اتیلن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفتند و از کاربردهای این لوله‌ها می‌توان به انتقال آب، مواد شیمیایی و سیالات اشاره کرد.

لوله‌های پلی اتیلن گازی تحت فشار پلی اتیلن با دانسیته متوسط در سال ۱۹۶۰ میلادی به عنوان لوله‌های انتقال گاز تولید شده و مورد استفاده قرار گرفتند.

در شبکه گازرسانی از اتصالات و جوش الکتروفیوژن برای اتصال لوله‌های پلی اتیلن گازی استفاده می‌شود. اتصال الکتروفیوژن یک نوع اتصال امن و ایمن است و تنها نوع اتصال مورد تایید استاندارد برای انتقال گاز IGS است. با اتصالات الکتروفیوژن امکان نشتی گاز وجود ندارد و علاوه بر ایمنی کامل آن، یک نوع اتصال تمیز است.

لوله‌های پلی اتیلن گازی در سایزهای مختلف از ۱۶ تا ۴۰۰ میلی متر و بالاتر تولید می‌شوند که قابلیت حمل فشار این لوله‌ها در حدود ۲ تا ۸۰۰ اتمسفر است. لوله‌های پلی اتیلن گازی در دو نوع کلاف و شاخه‌ای به فروش می‌رسد. این لوله‌ها طبق استانداردهای SDR11 و SDR13 تولید می‌شوند.

برای نشانه گذاری لوله‌های پلی اتیلن گازی از نوار زرد در امتداد جانبی آن‌ها استفاده می‌شود. البته باید گفته شود که برای نصب و بهره برداری از لوله‌های پلی اتیلن گازی تاییدیه اداره گاز ضروری است و در صورت نداشتن این برگه اجازه نصب آن‌ها داده نمی‌شود.

برای خواندن مطالب درمورد خرید پلی اتیلن

کارخانه تولید لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن توسط دستگاه های بسیار پیشرفته و مدرن تولید می شود. این لوله ها مواد مختلفی دارد و برای تولید آن باید مراحل متعددی را طی کرد.

برای تولید این لوله ها استاندارد خاصی وجود دارد و برای این که کیفیت و مقاومت لوله ها افزایش یابد باید این استانداردها را مورد توجه قرار داد.

شرکت پلی تیتان صنعت یکی از شرکت های بسیار فعال در زمینه تولید انواع پلی اتیلن در ایران است که لوله های تولید شده در این شرکت کاکلا استاندارد بوده و مقاومت فوق العاده بالایی دارد.

مهندسین پلی تیتان صنعت پس از تولید این لوله ها بر روی آن تست سلامت انجام می دهند تا از ایمنی و کیفیت لوله ها مطمئن شوند.

تمامی لوله های تولید شده در پلی تیتان صنعت دارای گارانتی اصالت و سلامتی فیزیکی کالا می باشد و ایمنی بسیار بالایی دارد.

جهت اطلاع از فرایند تولید لوله های پلی اتیلن از طریق شماره های مندرج در سایت با کارشناسان پلی تیتان صنعت تماس بگیرید.

مزایا لوله پلی اتیلن

لوله‌های پلی اتیلن به لوله‌هایی گفته می‌شود که از مواد اولیه P.E ساخته شده‌اند. پلی اتیلن، پلیمری است که در پالایشگاه‌های نفت خام و در اثر واکنش‌های پلیمریزاسیون واحدهای منومر اتیلن تشکیل می‌شود و با توجه به شرایطی که در آن سنتز شده است، ویژگی‌های بخصوصی دارد.
امروزه از لوله‌ پلی اتیلن در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. رواج به کارگیری این دسته از لوله‌ها، به خاطر قابلیت‌ها و مزایایی است که لوله‌های پلی اتیلن دارا هستند. از مزایای لوله‌های پلی اتیلن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• قابلیت انعطاف پذیری بالا
• نصب سریع، آسان و با هزینه پایین
• طول عمر بالا
• کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری
• مقاومت در مقابل خوردگی
• مقاومت در برابر مواد شیمیایی آلی و غیر آلی
• ضریب اصطکاک کم
• بهداشتی و غیر سمی بودن
• وجود سایزهای متنوع لوله‌های پلی اتیلن
• مقاومت در برابر آفتاب و اشعه UV
• دارای وزن سبک
• قیمت مقرون به صرفه
• اتصالات بدون نشتی
• مقاومت در برابر فشار و زلزله
• خاصیت هیدرولیکی عالی
• مقاوم در برابر حمله جوندگان و جانداران
• مقاوم در برابر سرما و گرمای شدید
• قابل بازیافت بودن

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

لوله آب پلی اتیلن چیست؟دنیای لوله های پلی اتیلن (که به اختصار “PE” نامیده می شود) بسیار گیج کننده است و نام های مختلفی در ۵۰ سال گذشته استفاده شده است. … خود لوله از پلی اتیلن ساخته شده و رنگ آبی نشان دهنده آن است که برای مصارف آب آشامیدنی (شرب) عبور داده شده است.
لوله PEH چیست؟پلی اتیلن – PE – ماده ای محبوب است و معمولاً به عنوان لوله های آب در کیفیت های PE 50، PEH یا PE-HD (پلی اتیلن با چگالی بالا) استفاده می شود. لوله های پلی اتیلن در گریدهای فشار مختلف تولید می شوند – درجات PN – نشان دهنده فشار میله هایی است که لوله با آب در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد پشتیبانی می کند.
آیا لوله پلی اتیلن HDPE است؟پلی اتیلن با چگالی بالا که به عنوان پلاستیک HDPE شناخته می شود، نوع متراکم تری از پلی اتیلن است که معمولاً به دلیل سختی و ساختار کریستالی آن برای ساخت لوله های آب و تخلیه استفاده می شود. … تفاوت اصلی HDPE با پلی اتیلن یا PE این است که HDPE پایه آن PE است.

انواع لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن از نظر ساختار و کارکرد انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

لوله های پلی اتیلن تک جداره: لوله های تک جداره نوعی لوله های پلیمری می باشد که در فشارهای بین ۲ الی ۴۰ بار مورد استفاده قرار می گیرد. ا

ین لوله ها را در شبکه های آبرسانی کاربرد دارد.

لوله های پلی اتیلن دو جداره: لوله های دو جداره که به آن لوله های کاروگیت نیز می گویند، دارای یک لایه بیرونی و یک لایه داخلی می باشد.

با استفاده از این لوله ها می توان بسیاری از سیالات از جمله فاضلاب را نیز حمل کرد.

لوله های پلی اتیلن اسپیرال: این لوله ها همانند لوله های دوجداره تولید می شود ولی کمی طرافت این لوله ها بیشتر می باشد.

این لوله ها در تمامی سیستم ها کاربردی بوده و می توان آن را در تمامی شرایط جوی قرار داد.

لوله های پلی اتیلن آبیاری: از تمامی لوله های پلی اتیلن می توان برای آبیاری استفاده کرد ولی لوله های پلی اتیلن آبیاری مخصوص آبرسانی طراحی شده و کیفیت بسیار بالایی دارد.

این لوله ها در بخش کشاورزی بسیار کاربردی بوده و در دو نوع چگالی پایین و چگالی بالا موجود است.

برای خواندن مطالب درمورد قیمت لوله

خرید لوله پلی اتیلن

برای خرید لوله پلی اتیلن باید کیفیت و میزان مقاومت لوله ها را مورد توجه قرار دهید. ملاک های بسیاری از جمله متراژ لوله ها، جنس آن، نحوه تولید، ضخامت و … باید در هنگام خرید لوله ها مورد توجه قرار گیرد.

در حال حاضر شرکت های متعددی در زمینه تولید انواع لوله های پلی اتیلن فعالیت می کند که هر کدام از استانداردهای خاصی پیروی می کنند و مواد اولیه آن ها متفاوت است.

شرکت پلی تیتان صنعت تمامی لوله های تولیدی خود را بر اساس استانداردهای جهانی تولید می کند و از این رو لوله های این شرکت ایمنی بسیار بالایی دارد.

شما می توانید علامت استاندارد و سایر اطلاعات لازم در مورد این لوله ها را بر روی بسته بندی این لوله ها مشاهده کنید.

جهت سفارش بهترین لوله پلی اتیلن از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با پلی تیتان صنعت تماس بگیرید.

لوله پلی اتیلن در تهران

افزایش روز افزون بکارگیری پلی اتیلن در صنایع به سبب آسان تر کردن عبور سیالات و … باعث بالا رفتن اهمیت آن در بازار گشته و متقاضیان بسیاری بدنبال خرید پلی اتیلن هستند در این شرایط تفاوت در جنس ،مقاومت و سایر ویژگی های مورد نظر مصرف کنندگان سبب ایجاد لیست قیمت لوله پلی اتیلن شده که از مهم ترین فاکتورهای انتخاب شدن محصول می باشد .

شرکت پلی تیتان صنعت با داشتن سابقه طولانی در حرفه خود و عرضه با کیفیت ترین محصولات پلی اتیلن در بین رقبیان همواره سعی در برطرف کردن نیاز مصرف کنندگان پلی اتیلن داشته است .

لذا در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن-  ۰۲۱۳۳۹۵۹۷۱۷  با همکاران ما تماس حاصل فرمایید یا جهت بازدید حضوری به آدرس- آزادگان ،خیابان شمس آباد،خیابان قائم آل محمد،کوی وحدت،پلاک۷و۹   – مراجعه فرمایید دوستان ما آماده پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

موقعیت مکانی شرکت پلی تیتان صنعت در تهران

سخن پایانی

حال که با مزایا و قابلیت‌های لوله‌های پلی اتیلن آشنا شدید، نوبت آن است که این دسته از لوله‌ها را از یک شرکت مطمئن و باسابقه سفارش داده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار دهید. شرکت پلی تیتان صنعت سال‌های سال است که در زمینه تولید و فروش لوله‌های پلی اتیلن فعالیت داشته و کارنامه درخشانی دارد. برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره می‌توانید با شماره تلفن این شرکت تماس حاصل کنید.

سوالات متداول لوله پلی اتیلن

در حال حاضر بسیاری از سیستم های آبرسانی شهری و روستایی از جنس پلی اتیلن می باشند.

لوله پلی اتیلن تک جداره

 لوله پلی اتیلن دو جداره

 لوله پلی اتیلن آبیاری

وله پلی اتیلن اسپیرال

لوله پلی اتیلن لوله ای از جنس پلی اتیلن است که از مزایای بسیاری برخوردار بوده و کارکرد بسیاری دارد.