لوله پلی اتیلن کابلی

لوله کابلی

لوله کابلی یکی از پرکاربردترین انواع لوله پلی اتیلن است که در حفاظت از سیم های تلفن و ….بکار می رود و در قسمت بیرنی مقاومت بیشتری دارند.در این مقاله به بررسی کامل ایون نوع لوله پلی اتیلن پرداخته شده است.

فهرست مطالب

لوله پلی اتیلن کابلی چیست؟

لوله پلی اتیلن کابلی یکی از محصولات بسیار کاربردی برای محافظت از سیم و کابل های تلفن به شمار می رود.

این لوله کیفیت فوق العاده بالایی دارد و در برابر ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. این لوله پلی اتیلن از جنس درجه ۲ است زیرا نیاز به مقاومتی در حد لوله های آبرسانی ندارد.

البته میزان استحکام و دوام این لوله ها تفاوتی با بوبه های آبرسانی ندارد و در همان میزان می تواند در مقابل ضربه و سایر شرایط جوی مقاومت کند.

از آن جا که از داخل لوله های کابلی هیچ گونه سیالی عبور نمی کند و تنها سیم و کابل در آن وجود دارد، نیازی نیست که بخش داخلی آن مقاومت داشته باشد

تنها مقاومت بیرونی برای افزایش کیفیت این لوله ها کافیست. بنابراین نیازی به پرداخت هزینه های بیشتر بابت خرید لوله های بسیار مقاوم نمی باشد.

لوله پلی اتیلن کابلی برای کاورینگ کابل های برق، فیبر نوری، مخابراتی، چراغ های راهنمایی و رانندگی و کابل دوربین های CCTV مورد استفاده قرار می گیرد.

این لوله ها به در دو نوع شاخه ای و حلقه ای و با فشار کاری ۶ و ۴ اتمسفری می باشد. با توجه به این که تنها سیم و کابل از داخل این لوله ها عبور نمی کند، هیچ فشار داخلی در آن وجود ندارد و از این رو نیازی به خرید لوله های با فشار ۶ نیست.

کاربرد لوله های پلی اتیلن کابلی

لوله پلی اتیلن کابلی را می توان یکی از بهترین و پرکاربردترین کاور برای عایق کردن و محافظت کابل های مخابراتی، برق و فیبرهای نوری به شمار می رود.

این لوله ها از سیم و کابل ها در برابر برخورد ضربه، نفوذ باران، سوختن سیم و کابل ها و قطع شدن در هنگام رعد و برق جلوگیری خواهد کرد.

درست است که این لوله ها معمولا برای سیستم برق کشی شهری و روستایی مورد استفاده قرار می گیرد ولی برخی از کشاورزان از این لوله برای سیستم آبیاری قطره ای و آبرسانی به زمین های کشاورزی خود نیز استفاده می کنند.

لوله پلی اتیلن کابلی به صورت کاملا استاندارد و با استفاده از بهترین متریال تولید و به بازار عرضه می شود. بر روی برخی از این لوله ها برچسبی وجود دارد که تمامی اطلاعات لازم بر روی آن درج شده است.

برای این که کارکرد لوله های کابلی افزایش یابد بهتر است که این لوله ها را از مراکز معتبر خریداری کنید تا ایمنی سیم و کابل ها حفظ شود.

برای خواندن مطالب درمورد لوله پلی اتیلن

مزیت لوله پلی اتیلن کابلی

لوله های پلی اتیلن کابلی دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به مهم ترین مزایای این لوله ها اشاره می کنیم:

پلی اتیلن های کابلی یکی از خاص ترین لوله های موجود در بازار است که به خوبی می تواند از سیم و کابل های عبوری در برابر ضربه محافظت می کند.

سیم های موجود در این لوله ها در برابر رعد و برق و بارندگی مصون بوده و می تواند در برابر سایر شرایط جوی مقاومت کند.

قیمت مناسب و مقرون به صرفه لوله های کابلی از جمله مهم ترین مزایای این لوله ها به شمار می رود.

انعطاف پذیری بسیار بالای لوله پلی اتیلن نصب آن را در تمامی مکان ها کاربردی تر کرده است.

این لوله عایق بسیا ایده آلی بوده و در برابر هر اسیدها و بازها مقاومت دارد.

در این لوله های هیچ گونه ترک خوردگی و شکستگی وجود ندارد بر این اساس از ایمنی بسیار بالایی برخوردار می باشد.

این لوله ها وزن پایینی دارند و در کوتاه ترین زمان می توان آن را نصب و اجرا کرد.

همچنین این لوله ها طول عمر مفیدی دارد و تا سال ها بدون هیچ آسیبی می تواند برای شما کار کند.

لوله پلی اتیلن کابلی در مقابل جریان های الکتریکی عایق هستند و الکتریسیته را از خود عبور نخواهند داد.

لوله کابلی

انواع لوله کابلی

لوله‌های کابلی انواع مختلفی دارند که به شکل شاخه‌ای و یا به صورت کلاف تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. لوله‌های پلی اتیلن کابلی سایز‌های متفاوتی دارند و در کلاس‌های باری مختلف از ۲ تا ۴۰ بار قابل تولید هستند.

این دسته از لوله‌ها به درخواست خریداران در سایز‌های مختلف از ۱۶ میلی متر تا بالاتر تولید و عرضه می‌شوند. لوله‌های کابلی به صورت کلافی در متراژهای وسیع تولید می‌شوند و همین مورد باعث کاهش هزینه تولید و کاهش قیمت فروش می‌شود.
انواع لوله‌های کابلی را می‌توان در فشارهای ۶، ۱۰ و ۱۶ اتمسفر استفاده کرد. انواع مختلف این دسته از لوله‌ها، کیفیت‌های مختلفی دارند و در ابعاد و سایزهای متنوع در کارخانه تولید می‌شوند و بسته به نوع پروژه از یکی از انواع لوله‌های کابلی استفاده می‌شود.
نوع و ابعاد لوله کابلی به اندازه کابل‌های برق و فیبرهای نوری بستگی دارد. یکی از پر مصرف ترین لوله‌های کابلی، لوله‌هایی با سایز ۶۳ میلی متر هستند.

این لوله‌ها مطابق با استاندارد DIN 8074 تولید شده و غالبا از مواد اولیه PE100 و PE80 در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.
لازم به ذکر است که لوله پلی اتیلن ۶۳ میلی متری دارای ۳.۸ میلی متر ضخامت بوده و قطر داخلی آن در حدود ۵۵.۴ میلی متر است. این لوله‌های کابلی برای فشار کاری ۱۰ اتمسفر طراحی شده‌اند.
لوله پلی اتیلن کابلی اغلب در کلاف‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ متری در بازار پیدا می‌شود. این لوله‌ها برای محافظت انواع کابل مخابراتی مانند کابل‌های کواکسیال و فیبرهای نوری با قطر کم کاربرد دارند.

کیفیت لوله پلی اتیلن کابلی

نکته ای که در خصوص لوله های پلی اتیلن کابلی نظرها را به خود جلب می کند، کیفیت فوق العاده عالی این لوله ها می باشد.

شاید شما نیز فکر کنید که چون این لوله ها از جنس درجه ۲ است، کیفیت و مقاومت کافی ندارد. ولی لازم است بدانید که این لوله ها کیفیتی برابر با لوله های آبرسانی دارد و نیازی به نگرانی بابت خرابی و ترک خوردگی این لوله ها نخواهید داشت.

کیفیت و میزان مقاومت این لوله ها در سطح بسیار بالایی قرار دارد و عایق ایده آلی در برابر نفوذ باران محسوب می شود.

شرکت پلی تیتان صنعت برای تولید این لوله ها از بهترین مواد اولیه استفاده می کند و پس از تولید نیز بر روی این لوله ها تست کیفیت انجام می دهد

 در صورت هر گونه نقص و مشکل در تولید این لوله ها آن را مرجوع کند. به همین دلیل شما می توانید از کیفیت بالای این لوله ها اطمینان حاصل نمایید.

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

لوله پلی اتیلن در چه مواردی کاربرد دارد؟این مزایا آن را به یک ماده لوله‌کشی ایده‌آل برای کاربردهای مختلف مانند خدمات یا خطوط توزیع آب آشامیدنی، توزیع گاز طبیعی، آب پاش‌های چمن، فاضلاب، دفع زباله و خطوط زهکشی تبدیل می‌کند. مواد پلی اتیلن به طور کلی در برابر اکثر مواد شیمیایی معمولی مقاوم هستند.
آیا می توان از لوله پلی برای لوله های برق استفاده کرد؟مجرای پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ماده ترجیحی برای نگهداری و محافظت از کابل های برق و مخابرات است. مقاومت در برابر خوردگی و شیمیایی بی نظیری ارائه می دهد، انعطاف پذیر، بادوام و در طول قرقره های طولانی برای کاهش اتصالات و زمان نصب در دسترس است.
لوله HDPE چیست؟لوله HDPE محصولی بادوام است که در برابر ضربه در طیف وسیعی از دماها مقاوم است. لوله پلی اتیلن WL Plastics مسیر حفاظتی ایده آلی را برای کابل های توزیع برق و کابل های مخابراتی فیبر نوری فراهم می کند و از آنها در برابر ضربه یا برخورد سنگ و ریشه محافظت می کند.

مواد تشکیل دهنده لوله کابلی

لوله پلی اتیلن کابلی نوعی لوله پلاستیکی است که برای پوشش و محافظت از کابل‌های برق استفاده می‌شود. امروزه با توجه به گسترش و توسعه شبکه‌های برق و افزایش هزینه‌های استفاده از لوله آهنی به عنوان محافظ و پوشش دهنده، لوله‌های کابلی که از نوعی پلاستیک فشرده ساخته شده‌اند، می‌توانند به عنوان یک جایگزین مناسب در نظر گرفته شوند.

لوله‌های پلی اتیلن کابلی از استحکام و طول عمر نسبتا بالایی برخوردار هستند و از آن‌ها به عنوان کاور یا پوشش کابل‌های برق فشار قوی، کابل‌های مخابرات، فیبر نوری، دوربین‌های مدار بسته و… استفاده می‌شود.

لوله‌های کابلی انواع مختلفی از لحاظ نوع مواد دارند و به همین خاطر قیمت آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. یعنی در عین حالی که این لوله‌ها درجه دو به حساب می‌آیند، می‌توانند از لحاظ کیفیت در درجه‌های سه و چهار نیز قرار بگیرند.

چرا که در ترکیبات لوله‌ها مقدار گرانول یا ضایعات پلیمری که غالبا پلاستیکی هستند بیشتر از مواد پلی اتیلنی است و این کیفیت لوله را از لحاظ استحکام و ضربه پذیری به حداقل می‌رساند .

لوله‌های درجه سه و چهار پلی اتیلنی، بعد از بارگیری و یا در حین بارگیری دچار شکستگی شده و به ابعاد کوچک تقسیم می‌شوند.

بهترین کیفیت لوله کابلی

لوله کابلی یک محصول ویژه و کاربردی است که در صنایع مختلف از آن استفاده می‌شود. این لوله‌ها از پلی اتیلن ساخته می‌شوند.

پلی اتیلن از کنار هم‌ قرار گرفتن اتم‌های کربن و هیدروژن تشکیل می‌شود و پیوند ملکولی بین این اتم‌ها بسیار قوی است.

لوله‌های کابلی در دو نوع ساخته می‌شوند که لوله پلی اتیلن تک جداره و لوله پلی اتیلن دو جداره نامیده می‌شوند.
به لوله پلی اتیلن کابلی تک جداره، تحت فشار نیز گفته می‌شود.

این لوله‌ها می‌توانند‌ فشاری در حد ۲۰ تا ۴۰ اتمسفر را تحمل کند. برای انتقال آب، پوشش کابل‌های برق و مخابرات از این لوله‌های کابلی تک جداره استفاده می‌شود.

این دسته از لوله‌های کابلی کیفیت بالایی دارند و در برابر فشار، گرما، ضربه، مواد شیمیایی و نور آفتاب مقاومت بالایی دارند.
به لوله پلی اتیلن کابلی دو جداره، ثقلی گفته می‌شود. این دسته از لوله‌های کابلی قابلیت تحمل فشار بالا را داشته و به دلیل استحکام مناسبی که دارند از آن‌ها در ساخت پل، ساخت راه، در سیستم‌های بزرگ و کوچک آب رسانی استفاده می‌شود. این نوع لوله‌های پلی اتیلن کابلی طول عمر بالایی دارند و‌ قیمت آن‌ها نیز مناسب است.


لازم به ذکر است که لوله‌های پلی اتیلن کابلی اگر کیفیت مناسبی داشته باشند، طول عمر بالایی نیز خواهند داشت. بنابراین برای این که بتوانید مدت زمان طولانی از یک کابل محافظت کنید، لوله پلی اتیلن کابلی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.


البته لوله‌های پلی اتیلن کابلی با کیفیت پایین نیز در بازار موجود هستند که مواد اولیه این لوله‌ها اغلب از پلاستیک‌های دور ریختنی است و این لوله‌های پلی اتیلن آسیب پذیر خواهند بود. از لوله‌های کابلی با کیفیت پایین می‌توان در زمینه کشاورزی، فاضلاب و آبرسانی استفاده کرد.

برای خواندن مطالب درمورد لوله پلی اتیلن قطره ای

تولید کننده لوله پلی اتیلن کابلی

پلی تیتان صنعت یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان انواع لوله های پلی اتیلن در ایران است که با سال ها تلاش و فعالیت در این زمینه توانسته مشتریان بسیاری را به خود جلب کند.

این تولید کننده دارای خدمات ارسال سراسری است و تمامی لوله های تولیدی خود را به سایر شهرهای ایران ارسال می کند.

جهت تکمیل اطلاعات خود در خصوص انواع لوله های پلی اتیلن تنها کافیست با پلی تیتان صنعت تماس بگیرید.

خرید لوله پلی اتیلن کابلی

با توجه به اهمیت لوله های کابلی در ایمنی و کیفیت سیم های مخابراتی، لازم است که در هنگام خرید این لوله ها به کیفیت و ماندگاری آن توجه ویژه ای داشته باشید.

بسیاری از شرکت ها برای کاهش هزینه های تولید لوله های کابلی از مواد بی کیفیت استفاده می کنند و در نتیجه کیفیت نهایی لوله ها افت می کند. بنابراین خرید از نمایندگی های مجاز شرط اول خرید این لوله ها می باشد.

پلی تیتان صنعت یکی از شرکت های بسیار قدیمی در زمینه تولید انواع لوله های پلی اتیلن می باشد که از دستگاه های مدرن و پیشرفته و مواد اولیه درجه یک برای تولید این لوله ها استفاده می کند.

جهت خرید مستقیم و بدون واسطه بهترین و عالی ترین لوله پلی اتیلن کابلی از طریق شماره های درج شده در سایت با این شرکت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

محصولات مشابه:

قیمت لوله پلی اتیلن کابلی

قیمت لوله های پلی اتیلن کابلی بالا نیست. این کابل ها به دلیل قابلیت بسیار بالایی که دارد می توان از آن برای عبور سیم و کابل های مخابراتی استفاده کرد.

قیمت گذاری این لوله بر اساس فاکتورهایی از جمله وزن لوله، کیفیت آن، میزان مقاومت، ساختار لوله، متراژ آن، نحوه فروش و … تعیین می شود.

برای این که قیمت این لوله ها را محاسبه کنید باید به صورت روزانه آن را استعلام کنید.

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، لوله های کابلی از نوع درجه دو می باشد. البته این موضوع تاثیری بر روی کیفیت و میزان مقاومت لوله ها ندارد ولی قیمت آن را کاهش می دهد.

بنابراین برای عبور سیم و کابل ها نیازی نیست که از لوله های آبرسانی استفاده کنید، بلکه تنها خرید لوله های کابلی کفایت می کند.

شرکت پلی تیتان صنعت تمامی لوله های پلی اتلین خود را به صورت مستقیم از درب کارخانه به فروش می رساند بر این اساس قیمت لوله های این نمایندگی بسیار پایین تر از سایر فروشگاه ها و سایت ها می باشد.

با توجه به این که قیمت نوسانات ارز بر روی قیمت لوله های کابلی تاثیر می گذارد، قیمت این لوله ها به صورت روزانه در حال تغییر می باشد.

جهت دریافت لیست قیمت روز انواع لوله های پلی اتیلن از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با پلی تیتان صنعت تماس بگیرید.

سفارش آنلاین لوله پلی اتیلن کابلی

برای خرید لوله پلی اتیلن از پلی تیتان صنعت نیازی نیست که به صورت حضوری به شرمت های پخش مراجعه کنید بلکه می توانید به صورت آنلاین نیز لوله مورد نیاز خود را سفارش دهید.

این شرکت دارای خدمات ارسال بوده وسفارشات ثبت شده را در آدرس ثبت شده تحویل می دهد.

لوله کابلی در تهران

افزایش روز افزون بکارگیری لوله کابلی در صنایع به سبب آسان تر کردن عبور سیالات و … باعث بالا رفتن اهمیت آن در بازار گشته و متقاضیان بسیاری بدنبال خرید لوله کابلی هستند در این شرایط تفاوت در جنس ،مقاومت،قیمت و سایر ویژگی های امورد نظر مصرف کنندگان سبب انتخاب شدن محصول می شود .

شرکت پلی تیتان صنعت با داشتن سابقه طولانی در حرفه خود و عرضه با کیفیت ترین محصولات پلی اتلین در بین رقبیان همواره سعی در برطرف کردن نیاز مصرف کنندگان لوله کابلی داشته است .

لذا در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن–  ۰۲۱۳۳۹۵۹۷۱۷  با همکاران ما تماس حاصل فرمایید یا جهت بازدید حضوری به آدرس- آزادگان ،خیابان شمس آباد،خیابان قائم آل محمد،کوی وحدت،پلاک۷و۹   – مراجعه فرمایید دوستان ما آماده پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

موقعیت مکانی شرکت پلی تیتان صنعت در تهران
سوالات متداول لوله کابلی

لوله پلی اتیلن کابلی را می توان یکی از بهترین و پرکاربردترین کاور برای عایق کردن و محافظت کابل های مخابراتی، برق و فیبرهای نوری به شمار می رود .

قیمت مناسب و مقرون به صرفه لوله های کابلی از جمله مهم ترین مزایای این لوله ها به شمار می رود.

قیمت گذاری این لوله بر اساس فاکتورهایی از جمله وزن لوله، کیفیت آن، میزان مقاومت، ساختار لوله، متراژ آن، نحوه فروش و … تعیین می شود.