فهرست مطالب


پلی اتلین چیست؟

پلی اتلین برای اولین بار به صورت اتفاقی به وسیله شیمیدان آلمانی تولید شد. این محصول یکی از انواع گرمانرم ها است که به وسیله پلیمریزاسیون گاز اتیلن ایجاد می شود. این ماده می توان به وسیله کاتالیست و روش پلیمریزاسیون خواص مختلفی از جمله شاخص جریان مذاب، چگالی، درجه شاخه ای و شبکه ای شدن، بلورینگی و وزن مولکولی را کنترل کرد. پلیمرهای با وزن مولکولی پایین به عنوان روان کننده مورد استفاده قرار می گیرند. این پلیمرها واکس هایی مخلوط پذیر با پارافین هستند و در صنایع پلاستیک سازی بالاترین کاربرد را دارند. پلی اتلین ساختاری بسیار ساده دارند به گونه ای که از تمامی پلیمرهای تجاری ساده تر می باشند.

پلی اتلین انواع مختلفی دارد که چگالی هر کدام کارکرد آن را تعیین می کند. برای ساخت این محصول از استانداردهای خاصی پیروی می شود و از این رو محصول تولید شده بسیار ایمن و کاربردی می باشد. در ادامه به صورت کامل در خصوص این محصول، ویژگی ها و انواع آن صحبت خواهیم کرد.

انواع پلی اتلین

پلی اتلین ها بر اساس میزان چگالی و ماربرد این محصول در سه گروه سبک و سنگین و خطی با دانسیته پایین قرار می گیرد. در زیر در خصوص این سه محصول توضیحاتی را خدمت شما ارائه خواهیم داد:

پلی اتلین سنگین

پلی اتلین سنگین یکی از انواع پلی اتیلن است که دارای زنجیر پلیمری بدون شاخه می باشد. نوع کاتالیزور و شرایط واکنش به کار رفته در تولید پلس اتیلن های سنگین بسیار تاثیرگذار است. از این محصول برای تولید لوله پلی اتلین جهت کاربردهای تحت فشار استفاده می کنند.

پلی اتلین سبک

از دیگر این گروه از محصول موجود در بازار می توان به پلی اتلین سبک اشاره کرد. این محصول زنجیری شاخه دار هستند به همین دلیل زنجیرها به خوبی نمی توانند با یکدیگر پیوند ایجاد کنند. پلی اتلین های سبک به طور معمول با روش پلیمریزاسیون رادیکالی به تولید می رسد.

پلی اتلین خطی با دانسیته پایین

پلی اتلین خطی با دانسیته پایین دارای تعدادی شاخه های کوتاه می باشد که در تولید اتصالات لوله کشی و لوله های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از مصرف کننده از این محصولات برای مصارف گاز رسانی استفاده می کنند.

کاربرد پلی اتلین

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، پلی اتلین با توجه به نوع و ویژگی های خود کاربردهای متفاوتی دارند. در زیر به برخی از مهم ترین کاربردهای این محصول اشاره می کنیم:

پلی اتیلن های سبک برای تولید انواع لوله پلی اتلین، انواع قطعات پلاستیکی، ورق های پلیمری، فیلم های بسته بندی مواد، الیاف، کیسه های پلاستیکی، ظروف و … استفاده می کنند. از پلی اتلین های با چگالی متوسط جهت تولید انواع فیلم های بسته بندی، انواع اتصالات و لوله های مخصوص آبیاری، پوشش های محافظ سطوح فلزی و … بهره می برند. همچنین پلی اتلین های با چگالی پایین برای تولید روکش کابل های مخابرات و برق، قطعات پلاستیکی، فیلم های محافظ و انواع پوشش ها کاربرد دارد.

پلی اتلین های با وزن مولکولی بسیار بالا جهت تولید قطعات ماشین های صنعتی، پوشش های ضد گلوله، کالای ورزشی محکم و لباس های مخصوص استفاده می شود. استحکام و دوام این محصول بسیار بالا بوده و از این رو جهت ساخت تجهیزات صنایع دفاعی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله سایر کاربردهای این محصول عبارت است از:

لوازم بسته بندی، ساخت انواع پالت های بسته بندی، نوارهای تسمه بسته بندی، پلاستیک ها، سبدهای پلاستیکی و جعبه های بسته بندی.

در ساخت برخی از قطعات اتاق داخلی خودرو

تولید انواع بطری، تولید لوازم خانگی، تولید ظروف آشپزخانه، اسباب بازی و تولید قطعات پلاستیکی لوازم خانگی

تولید مخازن پلی اتلین جهت نگهداری مواد بهداشتی، داروها و انواع لوازم پلاستیکی پزشکی

برای خواندن مطالب درمورد اتصالات پلی اتیلن

لوله پلی اتلین

لوله پلی اتلین که به اختصار به آن PE می گویند، نوعی لوله تولید شده از پلیمریزاسیون اتیلن می باشد. منعطف بودن، مقاوم بودن و طول عمر بالا از جمله اصلی ترین ویژگی های PE به شمار می رود که استفاده از این محصول را رایج کرده است. برای تولید این لوله ها از روش اکستروژن استفاده می کنند. در مرحله اول مواد اولیه به دستگاه اکسترودر وارد می شود. گرما گرانول ها را ذوب کرده و این مواد ذوب شده با استفاده از پیچ از دستگاه اکسترودر خارج شده و در داخل قالب قرار می گیرد. پس از قالب گیری مواد ذوب شده، این مواد وارد بخش تنظیم کننده قطر می گردد. در این مرحله با وارد کردن فشار مناسب لوله ها حالت دهی می شوند. پس از این که شکل دهی لوله ها انجام شد، از بخش تنظیم کننده خارج خواهد شد. این لوله ها به محض خروج با استفاده از جریان آب سرد خنک می گردد.

انواع لوله پلی اتلین

این لوله ها با توجه به متریال به کار رفته در ساخت آن و همچنین کارکردی که دارند به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

لوله پلی اتلین تک جداره

به لوله های پلی اتلین تک جداره لوله های فشار قوی نیز می گویند. این لوله ها جهت منتقل کردن سیالات مجاز تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربرد این لوله ها می توان به استفاده در پروژه های آب رسانی، نفت، گازرسانی، آبرسانی، کشاورزی و فاضلاب اشاره کرد. کیفیت و ساختار این محصول بسیار اصولی و استاندارد بوده و مقاومت بالایی دارد.

لوله پلی اتلین دوجداره

لوله پلی اتلین دوجداره به صورت دو لایه تولید می شود. لایه درونی این لوله ها صاف و سطح داخلی آن موج دار می باشد. این لوله های دوجداره به دو شکل لوله کاروگیت و لوله اسپیرال ساخته می شود.

لوله های آبیاری

لوله های آبیاری نوعی از لوله های تک جداره است که به دلیل کاربرد بالای این لوله ها بالاترین کاربرد را در کشاورزی دارند. لوله های آبیاری در انواع مختلف لوله های آبیاری با چگالی بالا و لوله های آبیاری با چگالی پایین وجود دارد.

لوله پلی اتلین PEX

پلی اتلین PEX که به آن پلی اتلین شبکه ای نیز می گویند، دارای چگالی متوسط به بالا می باشند. این لوله از مقاومت بسیار بالا و عمر طولانی برخوردار است و کیفیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل لوله پلی اتلین PEX در سیستم های آتشنشانی و سیستم های توزیع آب گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت لوله پلی اتلین

قیمت در لوله های پلی اتیلن اهمیت بسیاری دارد ولی پیش از آن باید به کیفیت این اتصالات توجه کرد. زیرا در صورتی که لوله های پلی اتیلن از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد باید هزینه بیشتری را پرداخت کرده و این محصول را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. مجموعه پلی تیتان یکی از با سابقه ترین مراکز تولید انواع اتصالات پلی اتیلن در ایران است که تمامی تولیدات خود را به صورت مستقیم به نمایندگی ها و مشتریان ارسال می کند. به همین دلیل قیمت این لوله ها در پلی تیتان صنعت ارزان تر از سایر مراکز می باشد. جهت استعلام قیمت تنها کافیست تماس بگیرید.

خرید پلی اتلین

پلی اتلین انواع مختلفی دارد و چگالی هر یک از این لوله ها با دیگری متفاوت است. به همین دلیل جنس و متریال های به کار رفته در تولید این لوله ها متغییر است و تعیین کننده کیفیت لوله ها می باشد. به همین منظور همواره تاکید می شود که برای خرید لوله های پلی اتلین به سایت ها و فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. پلی تیتان صنعت یکی از نمایندگی های مجاز فروش انواع پلی اتلین در ایران است که محصولات خود را به سراسر ایران ارسال می کند. جهت اطلاع از انواع پلی اتلین و سفارش این محصول تنها کافیست از طریق شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مزایای پلی اتلین

پلی اتلین مزایای بسیاری دارد که به شرح زیر می باشد:

پلی اتلین فاقد هر گونه بوی سمی و نامطلوب است و کیفیت بسیار بالایی دارد.

ویژگی الکتریکی مناسب را نیز می توان از دیگر مزایای پلی اتلین شمرد.

از دیگر مزایای پلی اتلین می توان به عدم نفوذ پذیری در برابر آب اشاره کرد.

پلی اتلین استحکام شیمیایی را افزایش می دهد و از ای رو در صنایع بسیار کاربردی است.

قیمت پلی اتلین بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

این محصول در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد و می توان آن را در ابعاد مختلفی تولید کرد.

قابلیت فرایند پذیری و انعطاف بالای پلی اتلین نصب و اجرای آن را آسان تر کرده است.

فروش پلی اتلین

برای این که کیفیت و مقاومت این لوله ها تضمین شده و قابل قبول باشد، باید این محصول را از مراکز معتبر خریداری کرد. پلی تیتان صنعت یکی از نمایندگی های مجاز و معتبر فروش انواع لوله های پلی اتیلن است که تمامی این لوله ها موجود در این فروشگاه دارای گارانتی می باشد و در صورت وجود هر گونه خرابی می توانید آن را تعویض کنید. ساختار پلی اتلین های موجود در پلی تیتان صنعت به گونه ای است که کاملا استاندارد و تایید شده بوده و می توان کیفیت آن را کاملا تضمین کرد.

پلی اتلین

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

پلی اتلین برای اولین بار به صورت اتفاقی به وسیله شیمیدان آلمانی تولید شد. این محصول یکی از انواع گرمانرم ها است که به وسیله پلیمریزاسیون گاز اتیلن ایجاد می شود.

پلی اتیلن های سبک برای تولید انواع لوله پلی اتلین، انواع قطعات پلاستیکی، ورق های پلیمری، فیلم های بسته بندی مواد، الیاف، کیسه های پلاستیکی، ظروف و … استفاده می کنند.

به لوله های پلی اتلین تک جداره لوله های فشار قوی نیز می گویند. این لوله ها جهت منتقل کردن سیالات مجاز تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد