پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن نوعی ماده پلیمری است که تشکیل شده از واحدهای منفرد اتیلن می باشد. اتیلن ها به شکل زنجیره ای به دنبال یکدیگر آراسته شده اند و باعث تشکیل شدن مولکول بزرگ پلیمری خواهد شد. نفت خام اصلی ترین مواد اولیه این محصول به شمار می رود. صنایع لاستیک و پلاستیک اصلی ترین بازار مصرف انوع تیلن می باشد. کیفیت در اتیلن ها اهمیت بسیاری دارد و تاثیر بسیاری بر روی ساخت لوازم صنعتی می گذارد. پلی اتیلن با رسیدن به نقطه انجماد به حالت جامد و با رسیدن به نقطه جوش به حالت مایع در می آید. اتیلن ها دارای سه ویژگی برجسته توزیع وزن مولکولی، نمایه مذاب و چگالی می باشند. بنابراین تمامی اتیلن ها بر اسسا این فاکتورها سنجیده خواهد شد.

پلی اتیلن ترفتالات

پلی اتیلن ترفتالات نوعی پلیمر است که برخی از کشورها جهت تولید الیاف پلی استر، رزین های پلی استر مهندسی، رزین بطری و فیلم به کار می رود ولی این پلیمر در ایران اغلب جهت تولید انواع شیشه های آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به مقاومت بسیار زیاد این بطری ها در مقابل شکستگی، وزن کم، دما و نفوذ گازها و قیمت مناسب در مقایسه با سایر مواد بسته بندی از جمله فلز و شیشه، از این رزین برای تولید بطری های پلاستیکی استفاده می شود. یکی از مهم ترین مزایای پلی اتیلن ترفتالات باز شدن راحت درب بطری ها و بسته شدن مجدد آن می باشد. همچنین این محصول وزن پایین و قیمت ارزانی دارد. این اتیلن که به اختصار به آن PET می گویند، ذاتا دارای خاصیت پلاستیک های زیست تخریب می باشد. برای این که بطری های آب سمی نبوده و به سلامتی آسیبی نراسند بهتر است که برای خرید این محصول به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید.

ورق پلی اتیلن

ورق پلی اتیلن از جمله محصولات پرکاربرد است که مشتقی از پلیمر پلی اتیلن می باشد. برای اولین بار این اتیلن از تحت حرارت قرار گرفتن دی آزومتان در آزمایشگاه به تولید می رسد. این اتیلن ظاهری شبیه به موم سفید رنگ دارد که دارای قابلیت قالب گیری و شکل پذیری می باشد. پس از سفارش تولید اتیلن در مقیاس صنعتی، این محصول با بهره گیری از پلیمریزاسیون گاز بی رنگ اتیلن به چرخه صنعت وارد می شود. این اتیلن اغلب جهت تولید وسایل و تجهیزات پلاستیکی کاربرد دارد. ورق پلی اتیلن از نظر ماهیت شیمیایی نوعی رزین گرمانرم غیر قطبی و بلوری می باشد. این اتیلن به عنوان مصالح نیمه آماده و پیش ساخته در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. این ورق ها در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود که آن را می توان در صنایع مختلف استفاده کرد. یکی از مهم ترین مزایای ورق اتیلن مقاومت بالای این ورق در برابر سرما و گرما می باشد. خاصیت ضربه گیری این ورق ها باعث شده است که شما در هنگام استفاده از این محصول شما هیچ گونه نگرانی ای بابت خوردگی این محصول در برابر بازهای شیمیایی و اسیدها نداشته باشید.

انواع پلی اتیلن

پلی اتیلن ها انواع مختلفی دارد که به شرح زیر می باشد:

پلی اتیلن سنگین

اتیلن های سنگین بدون شاخه و یا دارای شاخه های جانبی کم می باشد. این نوع اتیلن جامدی مات و سفید رنگ است و بسیار بلوری می باشد. همچنین این نوع اتیلن ها به علت بلوزینگی بالا در میان انواع اتیلن ها پایین ترین مقدار نفوذپذیری و بیشترین مقدار سفتی را دارد. بر این اساس شما می توانید از این محصول در تولید انواع ظروف مواد غذایی استفاده کنید. مقاومت بالای این اتیلن ها در برابر خوردگی، سفتی زیاد و نفوذپذیری کم باعث کاربردی شدن این اتیلن برای تولید انواع لوله های انتقال گاز، آب و فاضلاب شده است. اتیلن های سنگین دارای استحکام کششی مطلوبی است و از این رو برای تهیه فیلم هایی که به صورت کوتاه مدت زیر بار واقع می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی اتیلن سبک

پلیمر شدن اتیلن های سبک به شیوه رادیکال آزاد در فشار بالا صورت می گیرد. این اتیلن زمان پلیمر شدن کوتاه مدتی دارد و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه طول می کشد که به نوع راکتور به کار رفته بستگی دارد. شیوه رایج جهت تولید آن باعث به وجود آمدن شاخه می شود و زنجیرهای با شاخه های کوتاه و بلند را تولید می نماید. اتیلن های سبک به علت داشتن ساختار شاخه ای، گرانروی کمتر، استحکام مذاب زیاد و فرایند پذیری خوبی دارد. که این مشخصه جهت تولید فیلم دمشی ایده آل ساخته شده است.

پلی اتیلن سبک خطی

پلی اتیلن سبک خطی در صنعت پلی اتیلن تحول بزرگی را ایجاد کرد. این نوع اتیلن در واقع از نظر خاصیت و ویژگی با سایر اتیلن ها در حال رقابت است. چرقرمگی این نوع اتیلن استحکام ضربه ای بسیار بالایی به این ماده بخشیده است. اتیلن سبک خطی خاصیت ضربه پذیری و شکل دهی مناسبی به این محصول می بخشد.

برای خواندن مطالب درمورد  اتصالات لوله پلی اتیلن

پلی اتیلن با وزن مولکولی بالا

پلی اتیلن با وزن مولکولی بالا وزن مولکولی ۴ الی ۶ میلیونی دارد. به طور عمده این پلیمرها با کاتلیزورهای متالوسن ساخته می شود. به دلیل داشتن مولکول های بلند در هم خورده به دلیل برش به قدری جریان پیدا نمی کند و آن ها را نمی توان با شیوه های متداول جهت پلی اتیلن فراورش نمود. این نوع پلیمر دارای ضریب اصطکاکی کم، مقاومت شیمیایی بالا، مقاومت ضربه ای ایده آل و مقامت سایشی عالی می باشد.
پلی اتیلن

کاربرد پلی اتیلن

پلی اتیلن ها کاربردهای بسیار وسیعی در صنعت دارد. با توجه به این که هر یک از اتیلن ها دارای ویژگی و چگالی مختلفی است، کاربردهای آن نیز وسیع است. به عنوان نمونه اتیلن های با چگالی زیاد اغلب جهت تولید انواع لوله های پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این پلیمرها جهت تولید انواع بطری، انواع قطعات پلاستیکی، جعبه های حمل و نقل، سپتیک تانک، انواع ظروف نگهداری مواد غذایی، کیسه های بسته بندی و غیره کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای کلی پلی اتیلن ها به شرح زیر می باشد: تولید انواع پالت بسته بندی، لوازم بسته بندی، نوارهای تسمه بندی، پلاستیک ها، سبدهای پلاستیکی و جعبه های بسته بندی صنایع خودروسازی و تولید قطعات مختلف داخل اتاق خودرو تولید لوازم خانگی، ظروف آشپزخانه، اسباب بازی های پلاستیکی و قطعات پلاستیکی لوازم خانگی ساخت کابل برق و مخابرات متنوع، روکش و عایق کابل و تولید محافظ کابل انواع اتصالات و لوله های مخصوص شبکه های فاضلاب و آب، تولید مخازن اتیلن مخصوص نگهداری مواد شیمیایی، نفت و مواد شیمیایی، تولید سپتیک تانک، لوله اسپیرال و لوله کاروگیت تولید مخازن اتیلن جهت نگهداری مواد شیمیایی و داروها و انواع لوازم پلاستیکی پزشکی تولید انواع پوشش و عایق همچون فیلم های پلی اتیلن جهت عایق رطوبتی گلخانه، تولید عایق های ساختمانی و فیلم پلی اتیلن جهت بسته بندی مواد غذایی

خرید پلی اتیلن

خرید پلی اتیلن یکی از مهم ترین مراحلی است که در صنایع باید طی شود. بسیاری از صنایع همچون ساخت لوازم بسته بندی مواد غذایی باید از اتیلن های بسیار خوب و مرغوب استفاده کنند زیرا بی کیفیت بودن این اتیلن ها بر روی ساختار و سلامت محصول تاثیر می گذارد. بنابراین همواره توصیه می شود که برای خرید اتیلن ها باید سراغ نمایندگی های مجاز و معتبر بروید. با توجه به این که کیفیت و ویژگی های پلی اتیلن اهمیت بسیاری دارد شرکت پلی تیتان صنعت برای تولید محصولات خود از بهترین مواد اولیه بهره می برند. بنابراین شما می توانید این محصول را با اطمینان کامل از این شرکت خریداری کنید. جهت سفارش انواع پلی اتیلن خوب و مرغوب از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با این شرکت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.

قیمت پلی اتیلن

قیمت یکی از ملاک هایی است که بر روی خرید شما تاثیر می گذارد. با توجه به اهمیت کیفیت اتیلن ها و تاثیر مواد اولیه به کار رفته در این محصول بر روی مقاومت ورق پلی اتیلن بهتر است که ابتدا به نحوه تولید و متریال های به کار رفته در ساخت آن توجه کنید و سپس قیمت را مورد توجه قرار دهید. پلی تیتان صنعت محصولات خود را با بالاترین کیفیت و پایین ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار داده است و شما تنها با یک تماس می توانید قیمت روز انواع پلی اتیلن را استعلام نمایید.

مزایای پلی اتیلن

پلی اتیلن ها مزایای بسیار متعددی دارد که در زیر به برخی از مهم ترین مزایای آن اشاره می کنیم: اتیلن ها در برابر خوردگی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند و از این رو می توان از آن در فضای بیرون نیز استفاده کرد. این مواد پلیمری در برابر سایش، ضربه و پوسیدگی بسیار مقاوم است. بنابراین از این مواد می توان برای تولید تمامی محصولات استفاده کرد. انعطاف پذیری بالای پلی اتیلن ها این امکان را به شما می دهد که از این محصول برای تمامی محصولات بهره ببرید. وزن سبک این اتیلن ها حمل آن را راحت تر کرده است. قیمت مناسب و مقرون به صرفه پلی اتیلن ها در مقایسه با کیفیت بالای آن را می توان از دیگر مزایای این محصول شمرد.

اتیلن های سنگین بدون شاخه و یا دارای شاخه های جانبی کم می باشد. این نوع اتیلن جامدی مات و سفید رنگ است و بسیار بلوری می باشد .

پلیمر شدن اتیلن های سبک به شیوه رادیکال آزاد در فشار بالا صورت می گیرد. این اتیلن زمان پلیمر شدن کوتاه مدتی دارد و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه طول می کشد که به نوع راکتور به کار رفته بستگی دارد.

تولید انواع پالت بسته بندی، لوازم بسته بندی، نوارهای تسمه بندی، پلاستیک ها، سبدهای پلاستیکی و جعبه های بسته بندی

صنایع خودروسازی و تولید قطعات مختلف داخل اتاق خودرو

تولید لوازم خانگی، ظروف آشپزخانه، اسباب بازی های پلاستیکی و قطعات پلاستیکی لوازم خانگی

ساخت کابل برق و مخابرات متنوع، روکش و عایق کابل و تولید محافظ کابل