تولید لوله پلی اتیلن

تولید لوله پلی اتیلن از جمله مهم ترین فرایند ها در صنعت است که نتیجه ی آن روی کیفیت و درجه مقاومت محصولات تاثیر مستقیم دارد .

پلی اتیلن ماده پلاستیکی محبوب در سراسر دنیا هست که بمنظور تولید محصولات متنوعی مانند اسباب بازی کودکان، لوله های استفاده شده در صنعت و …. از آن استفاده می شود .

در این مقاله به بررسی کامل این مطلب پرداخته این در ادامه با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

خط تولید پلی اتیلن

تولید پلی اتیلن یکی از فرایندهای بسیار مهم در صنعت است که بر روی کیفیت و میزان مقاومت محصولات تاثیر مستقیمی دارد. این ماده پلاستیکی محبوب در سراسر جهان برای تولید محصولاتی همچون بطری های شامپو، کیسه های مواد غذایی و اسباب بازی های کودک مورد استفاده قرار می گیرد. خط تولید تولید پلی اتیلن باید به صورت اصولی چیدمان شود و کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. این اتیلن ها بسیار پرکاربرد هستند و با استفاده از آن می توان مواد اولیه بسیاری از محصولات را تهیه کرد. اتیلن ها انواع مختلفی دارند که هر کدام بر اساس گریدهای تجاری دارای خواص مختلفی هستند. به عنوان نمونه برای تولید اتصالات و انواع لوله های اتیلن از اتیلن های با چگالی بالا استفاده می کنند.

کارخانه تولید پلی اتیلن

کارخانه های بسیار متعددی در ایران وجود دارد که بهترین و باکیفیت ترین اتیلن را تولید می کند. کارخانه پلی تیتان صنعت یکی از بزرگ ترین یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان انواع اتیلن در ایران است که محصولات خود را به سراسر کشور ارسال می کنند. این کارخانه از عالی ترین و مرغوب ترین مواد اولیه درجه یک بهره می برد و تولید آن زیر نظر برترین مهندسین صورت می گیرد. مهندسین پلی تیتان صنعت پس از تولید انواع اتیلن ها محصولات تولید شده را وارد مرحله تست کرده و توسط افراد حرفه ای و باتجربه تحت آزمایش قرار می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فرایند تولید پلی اتیلن های تیتان صنعت از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با این شرکت تماس بگیرید.

فرایند تولید پلی اتیلن

اتیلن ها فرایند تولید خاص و استانداردی که عبارت است از: فرایند فشار بالای اتوکلاو محلول دوغابی فرایند فشار بالای لوله ای فاز گازی محلولی

فرایند تولید پلی اتیلن سبک

در فرایند تولید این نوع اتیلن پراکسیدهای آلی برای کنترل و شروع دمای واکنش استفاده می گردد. واکنش پلیمریزاسیون به آغازگرهای مناسبی برای شروع زنجیره های پلیمری نیاز دارد که بعد از رقیق سازی در مقاط خاصی از راکتور با یک حلال مناسب تزریق می شود.

این نوع اتیلن به واحد تولید به عنوان خوراک وارد شده و توسط کمپرسور پرایمری، بوستر تا فشار ۲۴۰۰ بار فشرده می گردد و در گام بعدی وارد راکتور اتوکلاو می شود.

خواص پلیمر همچون چگالی، شاخص ذوب شدن و توزیع وزن مولکولی به وسیله آغازگر، مقادیر کوپلیمر و توزیع دمایی تعیین می گردد.

پس از مخلوط شدن مواد و واکنش آن ها با هم در راکتور اتیلن اضافی به چرخه بازیابی و ریکاوری وارد می شود و مجدد به جریان ورودی راکتور اتصال داده می شود.

پلیمر ذوب شده با سایر افزودنی ها ترکیب می شود و جهت رسیدن به بازده وارد الکسترودر خواهد شد. در ادامه به بخش بسته بندی و نگهداری وارد شده و در آن نگهداری خواهد شد.

فرایند تولید پلی اتیلن سنگین به صورت خاص و تنها به وسیله اتوکلاو یا فشار بالا به تولید می رسد. در برخی مواقع پراکسیدهای ارگانیک تحت عنوان آغازگر مورد استفاده قرار می گیرد.

کاتالیست های فلزی جهت تولید اتیلن با چگالی بسیار پایین و اتیلن به چگالی متوسط در شیوه تولیدی دوغابی، محلول و فاز گازی به کار می رود.

فرایند تولید پلی اتیلن سنگین

این فرایند با بهره گیری از پلیمریزاسیون دوغابی و سه راکتور پشت سر هم صورت می گیرد. متوالی بودن و نظم واکنش های انجام شده سبب تولید انواع پلی اتیلن با کیفیت فوق العاده بالا خواهد شد.

روند پلیمری شدن به وسیله یک واسطه نظیر آن که در کنار کاتالیست فعال زگلر ناتا وظیفه یکنواخت کردن را دارد صورت می گیرد.

برای تولید پلی اتیلن های سنگین کاتالیست، هیدروژن و یکنواخت کننده وارد راکتور شماره یک می گردد تا نخستین مرحله فرایند پلیمریزاسیون انجام پذیرد.

مرحله دوم و سوم از فرایند پلیمریزاسیون تحت شرایط مختلفی جهت هر یک از راکتورها صورت می گیرد. در راکتورها شرایط انجام واکنش به شکل متناوب با هدف رسیدن به خلوص زیاد کنترل خواهد شد.

واحد تولید پلی اتیلن

واحد تولید اتیلن های سنگین پلی تیتان صنعت یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین مرکز تولید انواع پلی اتیلن است که برای تولید این محصول از بهترین و مدرن ترین روش استفاده می کند.

کیفیت در ساخت این اتیلن ها بسیار بالا بوده و ساختاری کاملا استاندارد و اصولی دارد. این شرکت از استانداردهای خاصی پیروی می کند. محصولاتی که به این روش به تولید رسیده است کاملا ایمن بوده و دارای گارانتی می باشد.

برای خواندن مطالب درمورد خرید پلی اتیلن

تجهیزات و ماشین آلات تولید پلی اتیلن

برای تولید اتیلن ها از تجهیزات و دستگاه های مدرن و پیشرفته ای استفاده می شود تا محصول بدست آمده کیفیت بالایی داشته باشد. از جمله این تجهیزات به شرح زیر است:

مکنده یا مواد کش

گراویمتریک

اکسترودر

سیستم مانیتورینگ

دای یا قالب

مخزن خلاء یا وکیوم تانک

اولتراسونیک

تانک های خنک کننده

کشنده

مارکر و جت پرینتر

اره

بارانداز یا تیلتینگ

وایندر

تولید پلی اتیلن

کیفیت تولید پلی اتیلن

کیفیت در تولید اتیلن ها اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از شرکت ها برای تولید محصولات خود از مواد اولیه درجه یک استفاده می کنند و تمامی مراحل تولید زیر نظر ناظران بسیار معتبر صورت می گیرد.

برای این که از کیفیت و ماندگاری پلی اتیلن ها اطمینان حاصل نمایید باید به شرکت های معتبر و مجاز بهره مند شوید.

پلی تیتان صنعت یکی از مراکز بسیار معتبر است که پلی اتیلن های تولید شده در این شرکت بالاترین کیفیت را دارد.

تاریخچه تولید پلی اتیلن

پلی اتیلن برای اولین بار به صورت تصادفی به وسیله ازیک ناوست و رینولرگیسون در سال ۱۹۳۳ کشف گردید.

این دو دانشمند با استفاده از حرارت مخلوط بنزالد و اتیلن در فشار زیاد ماده ای شبیه موم بدست می آید. ناخالصی های اکسیژن دار دلیل این واکنش است که به عنوان ماده آغازگر پلیمریزاسیون کار می کند.

در واقع می توان گفت که برای تولید پلی اتیلن روند و فرایندهای مختلفی طی می شود تا پلی اتیلن ها به صورت اصولی به تولید برسد.

قیمت پلی اتیلن

یکی از مهم ترین مواردی که بر روی خرید اتصالات لوله پلی اتیلن تاثیر می گذارد قیمت این محصول می باشد.

فاکتورهای متعددی بر روی قیمت این اتصالات تاثیرگذار است. بنابراین شما باید به مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید این اتصالات توجه کنید، کیفیت می باشد.

با ورود به بازار برندهای مختلفی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام قیمت های مختلفی دارد. پلی تیتان صنعت یکی از نمایندگی های پخش و فروش انواع اتصالات لوله پلی اتیلن در ایران است که محصولات خود را در عین کیفیت با قیمت مناسب تری به فروش می رساند.

جهت اطلاع از شرایط و قیمت انواع اتصالات لوله پلی اتیلن از طریق شماره های درج شده در سایت با این نمایندگی تماس بگیرید تا لیست قیمت را برای شما ارسال کنند.

ویژگی پلی اتیلن

از جمله مهم ترین ویژگی های پلی اتیلن عبارت است از:

چگالی: چگالی پلی اتیلن ها یکی از فاکتورهایی است که باعث تغییر در نوع اتیلن ها می شود. چگالی اتیلن ها سایر ویژگی های آن از جمله استحکام کششی، سفتی، خطی بودن، استحکام پارگی، عمر خمشی، شکنندگی، دمای نرم شدن و … را افزایش می دهد.

به طور کلی پلی اتیلن ها از نظر چگالی به چهار دسته پلی اتیلن با چگالی کم، پلی اتیلن با چگالی متوسط، پلی اتیلن با چگالی کم خطی و پلی اتیلن با چگالی زیاد تقسیم می شود.

 شاخص جریان مذاب

وزن مولکولی نیز از دیگر ویژگی های پلی اتیلن ها به شمار می رود. نمایه مذاب اکثرا نماد روانی بالا در دماهای بالا می باشد.

همچنین توزیع وزن مولکولی تاثیر بالایی در دماهای فرآورش دارد. هر چه نمایه مذاب بیشتر باشد، مقاومت پارگی، استحکام کششی، چقرمگی و دمای نرم شدن آن کاهش می یابد.

خرید پلی اتیلن

حال که تا این جای مقاله با فرایند تولید پلی اتیلن و ویژگی های آشنا شدید، نوبت به خرید این محصول می رسد.

پلی اتیلن ها از نظر نوع و قابلیت ها با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل در هنگام خرید باید قابلیت های مختلفی را در نظر بگیرید.

گارانتی یکی از مهم ترین مواردی است که برای خرید این اتیلن ها مورد توجه قرار دهید. پلی تیتان صنعت این افتخار را دارد که باکیفیت ترین پلی اتیلن ها را تولید کرده و آن را با قیمت بسیار پایینی را به مشتریان ارائه کند.

جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلی اتیلن با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

فروش پلی اتیلن

پلی تیتان صنعت یکی از نماینگی های مجاز و معتبر انواع پلی اتیلن است که به صورت سراسری فعالیت می کند.

کارشناسان پلی تیتان صنعت تمامی محصولات خود را به همراه گارانتی به مشتریان خود ارائه می دهد. به همین دلیل شما می توانید پلی اتیلن های مورد نیاز خود را به صورت مستقیم خریداری کنید.

تولید لوله پلی اتیلن در تهران

افزایش روز افزون بکارگیری لوله پلی اتیلن در صنایع به سبب آسان تر کردن عبور سیالات و … باعث بالا رفتن اهمیت آن در بازار گشته و متقاضیان بسیاری بدنبال خرید لوله پلی اتیلن هستند در این شرایط تفاوت در جنس ،مقاومت و سایر ویژگی های مورد نظر مصرف کنندگان سبب لیست قیمت تولید لوله پلی اتیلن شده که از مهم ترین فاکتورهای انتخاب شدن محصول می باشد .

شرکت پلی تیتان صنعت با داشتن سابقه طولانی در حرفه خود و تولید لوله پلی اتیلن با کیفیت در بین رقبیان همواره سعی در برطرف کردن نیاز مصرف کنندگان پلی اتیلن داشته است .

لذا در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن-  ۰۲۱۳۳۹۵۹۷۱۰  –با همکاران ما تماس حاصل فرمایید یا جهت بازدید حضوری به آدرس- آزادگان ،خیابان شمس آباد،خیابان قائم آل محمد،کوی وحدت،پلاک۷و۹   – مراجعه فرمایید دوستان ما آماده پاسخ گوی شما عزیزان هستند.

سوالات متداول تولید لوله پلی اتیلن

اتیلن ها فرایند تولید خاص و استانداردی که عبارت است از: فرایند فشار بالای اتوکلاو محلول دوغابی فرایند فشار بالای لوله ای فاز گازی محلولی

از جمله مهم ترین ویژگی های پلی اتیلن عبارت است از: چگالی: چگالی پلی اتیلن ها یکی از فاکتورهایی است که باعث تغییر در نوع اتیلن ها می شود.

این فرایند با بهره گیری از پلیمریزاسیون دوغابی و سه راکتور پشت سر هم صورت می گیرد. متوالی بودن و نظم واکنش های انجام شده سبب تولید انواع پلی اتیلن با کیفیت فوق العاده بالا خواهد شد.